in , , ,

Bitcoin (BTC)’nin Düşüşü Hakkında Analistler Ne Diyor?

Bitcoin

Yılın en düşük seviyelerini yaşaması sonucunda Bitcoin (BTC), mevcut yatırımcılarını piyasada tutamama tehlikesiyle karşı karşıya. Yine de piyasa değerinde bu kadar büyük bir düşüşe tam olarak neyin neden olduğunu ve ayı piyasasının ne derecede etkili olduğunu anlamak oldukça önemli.

Santiment

Kripto piyasa analizleri ve yatırımlar için gerekli araçları sunmak üzere kurulan Santiment, konuyla alakalı verileri paylaştı. On-chain verilere göre kısa dönem yatırımcılar Bitcoin’in dün beklenmedik şekilde toparlanmasının ardından büyük paralar kaybetti.

Piyasadaki likidite hacmi, likidite pozisyonlarının en az %26’nın kısa dönem olması sebebiyle ayıların da bu durumdan mağdur olduğunu gösterdi. Piyasanın durumu ve inanılmaz votalitesi, ne boğaları ne de ayıları hasar almadan çıkabileceği bir konuma getirdi. Böylece likidite hacminin 850 milyon dolara ulaşmasıyla bu yılın piyasasındaki en büyük outflow yaşanmış oldu.

kemal.eth

Bir süredir Bitcoin’in istediği desteğe gelmesini beklediğini belirten fenomen, Bitcoin long’ladığını duyurdu. BTC değerinin agresif düşüşü sebebiyle aldığı yorumlarda ise risk yönetimi oldukça piyasada her işlemi denemenin mümkün olduğunu, büyük bir zarar yaşamayacağını söyledi.

Emre Torlak (Locksmith)

Geçtiğimiz günlerde kripto Twitter dünyasında kullandığı Locksmith adını değiştiren Emre Torlak, son gelişmelerden sonra SBF ve CZ arasındaki sorunun halledilmesi üzerine Bitcoin’den umudunu kesmediğini gösteren bir tweet attı.

Peki Bitcoin’in Durumu Ne Olacak?

Şu anda, Bitcoin daha önce sahip olduğu her destek hattının (support line) altında kalmış durumda. Ancak kripto piyasasındaki endişe kripto para borsası Binance’in FTX’in imdadına yetiştiği haberi üzerine hafiflediği için Bitcoin’in toparlanması da başlamış durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Stake Edilen 1 Milyar Dolarlık SOL’un Kilidi Açılıyor!

Metamask

MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?