in , , ,

Bitcoin (BTC)’den Sert Yükseliş! Güncel Teknik Analiz

Dün akşam saatlerinde başlattığı sert yükseliş hareketini devam ettirmeye çalışan Bitcoin (BTC), uzun bir süre sonra 20.000 dolar üzerinde fiyatlanma gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ekim ayının ilk günlerinde test edilen 20.000 dolar seviyelerinden sonra aşağı yönlü ve yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC), dün gelen sert yükseliş hareketleri ile 20.700 dolar seviyelerini aştı. Bu yükseliş hareketi ile %8 civarında bir kazanım elde eden Bitcoin (BTC), kritik 20.340-20.475 bölgesini de kırmış oldu.

Bitcoin’in (BTC) ani ve sert yükselişini nelere bağlayabiliriz? Öncelikle yaklaşan FED toplantısı ve 75 baz puanlık faiz arttırımı dikkat çekiyor. Buradaki asıl önemli nokta, para piyasaları genelinde 75 puanlık son faiz arttırımı olacağı beklentisi. FED’in aralık ayı toplantısı için 50 baz puanlık faiz arttırımı yapacağı ve 2023 ilk çeyreğinden sonra sıkılaşma politikasını yavaş yavaş terk edeceği görüşü piyasalar üzerinde oldukça hakim.

20.340-20.475 dolar bölgesindeki direncin kırılımı ve üzerinde hacimli bir kapanış gerçekleşmesi Bitcoin (BTC) için pozitif ivmenin devam edebileceği şeklinde yorumlanabilir. Ancak bu yazının hazırlandığı saatlerde 20.500 dolar seviyelerinden fiyatlanırken bir miktar geri çekilme de izliyoruz. Bu geri çekilmelerin bir retest hareketi olarak değerlendirilmesi de sağlıklı olabilir.

Başarılı bir retest sonrasında Bitcoin (BTC) için 21.220-21.360 dolar bölgesi olası bir direnç olarak takip edilebilir. Bu süreç içerisinde piyasa genelinde pozitif hava genele yayılabilir. 20.340-20.475 dolar bölgesinin altında gerçekleşecek günlük kapanışlar halinde ise 19.980 ve 19.175 dolar seviyeleri olası destekler için takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

funding round

Ekim Ayının Funding Round Etkinlikleri

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Kasım Ayı Tahminleri