içinde , , ,

Bitcoin (BTC)’de Sert Düşüş Yaşandı I Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Son üç günlük süreçte yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC) gün içerisinde sert bir düşüş yaşayarak 47.600 dolar seviyelerinden 42.630 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu sert ve ani düşüşün etkisinin altcoin’ler bazında da etkisi büyük olurken, Bitcoin (BTC) için en son gerçekleştirdiğim analizimde belirtmiş olduğum ikili tepe yapısının da desteğini kırmış oldu. Bu kırılım sonrası bir retest gerçekleştirmek isteyebilir. 46.680 dolar seviyelerindeki ikili tepe boyun çizgisinin üzerinde fiyatlanmanın gerçekleşmesi, yukarı yönlü ivmenin de devamını getirebilir.

Yukarı yönlü bu hareketlerin devam etmesi halinde 49.200 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. Bu süreç içerisinde yükselen trend desteğinden güç toplayarak da 49.200 direncine gitmek isteyebilir. Olası bir trend desteği ile temas için 44.000-45.100 bölgesi takip edilebilir.

Bitcoin

Ancak trend desteğinin de kırılması ve aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 44.000 doları destek olarak kullanabilir. 44.000 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar 41.900 dolar seviyelerine kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir.

Bu hafta bitmek üzere iken, yarın açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam rakamlarının da yaratacağı bir etki söz konusu. İş gücü ve istihdam konusunda güçlü bir ivme yakalayan ABD ekonomisinde, bu şekilde bir artışın devam etmesi, ABD Merkez Bankası tarafından faizlere erken bir müdahale gelmesine neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Fiyat Analizleri I 31.03.2022

LayerZero Labs, Omnichain Crypto Networks Oluşturmak için 135 Milyon Dolar Topladı