içinde , ,

Bitcoin (BTC)’de Sert Düşüş! Düşüşler Devam Edecek mi?

Kötü günler yaşayan Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, hafta sonuna girmemiz ile sert bir düşüş hareketi daha yaşandı.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC) bu yazının hazırlandığı saatlerde 19,200 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük kayıpları ise %6 üzerine çıkmış durumda.

Geçtiğimiz saatlerde yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC), ansızın gelen %4 üzerindeki düşüş ile 19,000 dolar altına kadar sarktı. Bu düşüş ile birlikte Ethereum (ETH) 13 Ocak 2021’den beri ilk defa 3 haneli fiyatlara kadar geriledi.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi

Teknik açıdan bakacak olursak, 10.190-19,730 dolar bölgesindeki majör desteğin bu düşüş ile birlikte sert bir şekilde kırılması, negatif koşulların devam etme olasılığını daha da belirginleştiriyor. Bu bölgenin altında kalındığı sürece 17,600 dolar desteğinin test edilme ihtimali de artıyor.

Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde sırası ile 17,600 ve 16,200 dolar seviyeleri ilk olası destekler olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerin tekrardan başlayabilmesi adına ise 19,190-19,730 dolar bölgesinin üzerinde sağlıklı bir fiyat hareketi izlenmesi gerekebilir.

Partneri olduğumuz Bybit borsasına üye olmak ve avantajlardan yararlanmak için bu bağlantıya tıklayınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum (ETH) 800 Dolara Düşebilir mi?

Bitcoin Düşüşü Devam Ediyor! Düşüşün Ardındaki Sebepler