içinde ,

Bitcoin (BTC)’de FED Sonrası Kritik Seviyeler I 18.03.2022

Önemli bir FED toplantısını geride bıraktığımız haftada Bitcoin (BTC) son zamanlardaki volatil yapısını devam ettirerek yön tayini konusunda hala bir belirsizlik yaşıyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

FED’in 0.25 oranında gerçekleştirdiği faiz artırımı sonrası Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında belirsizliklerin ortadan kalkacağı ve yön tayini konusunda bir karar verileceği yönündeki yorumlamalar ve beklentiler hala devam ediyor. 37.000-39.750 dolar bölgesindeki majör destek üzerinde akümülasyon çalışmaları yapan Bitcoin (BTC) bu süreç içerisinde 41.700 dolar seviyelerini test etmiş olsa da hızlı yükselişini devam ettiremedi.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 45.600-46.500 dolar bölgesindeki majör direnç bölgesine kadar yeni bir trend oluşturması mümkün görünüyor. Bu bölgenin aynı zamanda kama formasyonunun da direnç seviyesine denk geliyor olması da önemini arttırıyor. Kama yapısının yukarı yönlü kırılımı halinde 50.600-53.000 bölgesi ziyaret edilerek uzun zamandır beklenen ciddi yükselişler için yeni bir dönem başlayabilir.

Geri çekilmelerin devam etmesi ve kama yapısının aşağı yönlü olarak kırılması halinde ise 35.000 dolar seviyelerindeki ara destek tekrardan ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Rus Sberbank, Dijital Varlık Çıkarma Lisansı Aldı

Avalanche (AVAX), Fantom (FTM) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 18.03.2022