içinde , ,

Bitcoin (BTC)’de Düşüş Bitiyor mu? Güncel Fiyat Analizi

Terra krizi ile birlikte büyük bir çöküş yaşayan kripto para piyasası ve Bitcoin (BTC)’de sular hala durulmadı. Yön tayini konusunda hala bir belirsizlik bulunurken aynı zamanda volatil piyasa koşullarının da hâkim olması, yatırımcılar açısından korku ve panikle işlem yapılmasına neden oluyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

26.700 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra yeni bir yükseliş ivmesi için çabalayan Bitcoin (BTC), yeterli alım tepkilerinin gelmemesi ile birlikte yeniden minör bir düşüş trendi oluşturdu. Hareket ettiği kanal direncini kırmakta zorlanırken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 29.700 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Bu düşen kanal içerisinde hareket etmesi halinde 26.750-27.370 bölgesini tekrardan test etmek isteyebilir. Aynı zamanda kanal direnci üzerinde oluşan ikili tepe yapısı da bu hareketin olasılığını arttırıyor. 26.750-27.370 dolar bölgesinden güçlü alımların gelmesi halinde oluşturabileceği yeni yüksek dip yapısı ile de daha güçlü bir trend yakalamaya çalışabilir.

Kanal direncinin kırılması halinde ise minör düşüş trendini bozarak yukarı yönlü hareketlerine devam etmek isteyebilir. Bitcoin (BTC)’in bu kırılımı gerçekleştirmesi 31.900-33.650 dolar bölgesindeki majör bölgeye hareketleri izlememizi sağlayabilir. Bu marj direnç bölgesinin kırılımı halinde ise 35.500 seviyelerinde güçlü bir direnç bizi bekliyor olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

FTX CEO’su Robinhood Hissesi Satın Aldı

XRP

SEC vs. Ripple Davasında Son Gelişme!