in , , ,

Bitcoin (BTC)’de Bu Formasyon Çalışırsa Düşüşler Devam Edebilir!

Kasım 2020’den beri düşüşleri devam eden ve zirve noktasından %70 aşağıda olan Bitcoin (BTC)’de bu düşüşler hala devam ediyor. Piyasa genelindeki korku ve ardı arkası kesilmeyen olumsuz haberler de bu düşüşlerin derinleşmesinde etkili oluyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

FED’in tapering açıklamaları ile başlayan ve Rusya-Ukrayna savaşı, Terra Luna çöküşü ile devam eden süreçte, Celcius ve 3AC haberleri toparlanma sürecinin başlamasına engel oldu. Geçtiğimiz hafta yaşanan yükseliş hareketleri ile biraz olsun yeşil bir görüntü çizen Bitcoin (BTC) ve kripto paralar borsasında, içerisinde bulunduğumuz haftaya girdiğimizden itibaren olumsuz haberler ile devam eden düşüşleri izliyoruz.

Bu hafta başından itibaren başlayan geri çekilmeler ile oluşan Omuz-Baş-Omuz formasyonu çoğumuzun dikkatini çekmiştir. Genel olarak hacimsel daralma ile başlayan bu formasyon, bir önceki tepenin geçilememesi ile yapıyı tamamlayarak düşüş eğilimine dair bir işaret olarak yorumlanır.

Bitcoin

Grafik üzerinde de belirttiğim seviyeler ile dün itibariyle dikkatlerimizi çeken bu oluşum, bugün içerisinde gelen düşüşler ile 20,230 dolar seviyelerindeki boyun çizgisinin kırılması ile retest sürecini de tamamlayarak yeni bir düşüş dalgasını beraberinde getirebilir.

Omuz-Baş-Omuz formasyonunda, bu yapının boyu kadar bir düşüş beklendiği için, grafik üzerinde de görebileceğiniz gibi, yaklaşık iki hafta önce test edilen 17,600 dolar seviyelerindeki desteğe kadar gitme ihtimalini göstermektedir.

Hali hazırda 19,190-19,730 dolar bölgesini majör destek olarak belirleyen Bitcoin (BTC), bu seviyenin kırılımı ile hem formasyon hedefini ziyaret etmek isteyebilir hem de önemli bir desteği kaybettiği için düşüşlerini derinleştirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bear, bitcoin

Robert Kiyosaki: Bitcoin (BTC)’nin 1.100 Doları Test Etmesini Bekliyorum!

Snoop Dogg, Kripto Kışı ve NFT’lerin Geleceği Hakkında Konuştu