in ,

Bitcoin (BTC)’de Belirsizlik Devam Edecek mi?

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması, FED kararları, enflasyon rakamları gibi etkenlerle sert düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında yaşanan yön belirsizliği devam ediyor. Ani yükselişler ile yatırımcılarını umutlandırırken önemli direnç seviyelerinden gelen satışlar ile bu yükselişlerin sınırlı kalması da bu umutları törpülemeye devam ediyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Savaş sürecinin devam ediyor olması ve Rusya’ya uygulanan yaptırımlar ile girilen süreçten çıkılabilmesi için bir barış ortamının oluşmasını bekleyen yatırımcılar, savaş alanının genişlemesinden endişe ederek korku ile piyasadan çekilmeye ya da panik satışları yapmaya sürüklenebilir.

Bu durumdan ötürü oluşan belirsizlik ile piyasa geneli ve Bitcoin (BTC) üzerinde yatay hareketlerin devam ediyor olması normal karşılanabilir. Diğer taraftan Rus oligarkların yaptırımlardan kaçmak, bir nebze olsun kurtulabilmek adına kriptoya geçiş yaptıkları söylentileri de zaman zaman pozitif yansımalar oluşturabiliyor.

kripto

Bunun en önemli detayı olarak benim gözüme çarpan kısmı ise, Waves coin üzerinde gerçekleşen sert yükselişler oldu. Savaşın başladığı günden itibaren %250 civarında bir yükseliş gerçekleştiren WAVES, Rusya merkezli bir proje olması ile birlikte kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov da Rus’tur. Bununla birlikte, global kripto para borsalarının Rusya’ya uygulayacağı yaptırımlar karşısında, WAVES’in 2016 yılından beri aktif olan Waves Platform isimli kripto para al-sat işlemlerinin yapıldığı bir platformu da bulunmaktadır.

Ayrıca önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Mart ayı FED toplantısından çıkacak faiz kararı da kendi içerisinde bir belirsizlik yaşamaktadır. Son dönemlerde aldıkları kararlar ile kripto para piyasasını fazlasıyla etkilemeye başlayan ABD Merkez Bankası, 0.25 ile 0.50 arasında bir faiz artırımı yapacağını açıklamasına rağmen, bunun netlik kazanmamış olması da yatırımcıları tedirgin eden diğer bir nokta.

Toplantının sonuçlanması ile belirsizliğin ortadan kalkması, Bitcoin (BTC) ve kripto paralar genelinde pozitif bir ivmeye yardımcı olabilir. Dün açıklanan ABD enflasyon rakamlarının tarihi bir zirveye gelmiş olması da faiz artırımı sonrası piyasaların yeşile dönmesine neden olabilecek bir detay olarak izlenebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Fantom Vakfı’nın Andre Cronje Açıklaması

LOCGame Haftalık Güncelleme | 11 Mart 2022