içinde ,

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Ediyor! Sırada Ne Var?

Bitcoin, Goldman Sachs

Bitcoin, 28 Mart-5 Nisan haftasından bu yana yaşadığı 9 Haftalık kaybın ardından 30 Mayıs Pazartesi günü yeni haftaya yükseliş ile başlamıştı. Bitcoin (BTC) fiyatı, 30 Mayıs gününün son saatlerinde 31.500 doları aştı. 

Bu yazının hazırlandığı saatlerde ise Bitcoin (BTC), son 24 saatteki %3.06’lık artışla 31.574,47 $’dan işlem görüyor.

Bitcoin, son 48 saat içinde haftalık grafikte %8 kazanarak uzun süredir yaşadığı kayıpların ardından güçlü bir şekilde geri döndü. Bitcoin’deki son fiyat rallisi, Bitcoin’in geçen haftanın ardından ABD hisse senedi piyasasını yakalamaya çalışmasıyla geldi.

Bitcoin’in günlük grafikteki fiyat hareketleri bazı kripto analistlerine göre 38.000 dolara doğru yolculuğunun başlangıcı olabilir.

 

Glassnode’dan gelen on-chain veriler, Terra’nın 80.000’den fazla BTC’nin tasfiyesine yol açmasının ardından Bitcoin’in bir kez daha güçlü bir birikim bölgesi altına girdiğini gösteriyor. Glassnode, son raporunda şunları yazıyor:

Birikim Eğilim Puanı (Accumulation Trend Score), Bitcoin fiyat hareketlerinde kayda değer bir değişiklik gördü. Neredeyse 2 hafta boyunca, 0,9’un üzerinde mükemmele yakın bir puana döndü. Bu, ağdaki mevcut varlıkların varlıklarını önemli ölçüde arttırdığını gösterir.

BTC’de yaşanan son satışların ardından, Bitcoin akümülasyon trendlerinde kayda değer bir kayma yaşanıyor. Geriye sadece Bitcoin sahipleri (HODL) kalıyor; ancak fiyatlar 30 bin dolar civarında işlem gördüğü için HODL’ler davranışları ikiye katlanmaya işaret ediyor.

İki Gruba Bölünmüş Bitcoin Akümülasyonu

Bitcoin sahipleri, son düşüşler sırasında kayda değer miktarlarda BTC satın aldı. Ancak; cüzdan gruplarına bakıldığında, Bitcoin biriktiren iki ana grup görülüyor: 100’den az BTC’ye sahip olan kuruluşlar ve 10 binden fazla BTC’ye sahip kuruluşlar.

Glassnode, toplam cüzdan bakiyelerini inceleyerek 100’den az BTC’ye sahip olan kuruluşlar tarafından gelen güçlü BTC talebiyle karşılaştı. LUNA vakfı, Terra çöküşü sırasında 80.081 BTC’yi tasfiye etmişti. LUNA Vakfı’nın BTC satışlarının ardından 100’den az BTC’ye sahip olan çeşitli kuruluşlar 80.724 BTC alımı gerçekleştirdi.

BTC akümülasyonuna katkıda bulunan diğer kuruluşlar arasında 10.000’den fazla BTC’ye sahip balinalar yer alıyor. Glassnode şöyle açıklıyor:

Mayıs boyunca, bu kuruluşlar bakiyelerine 46.269 BTC ekledi ve bu LFG cüzdanından 80.000 BTC’yi de içeriyor.

Glassnode, uzun vadeli Bitcoin arz metriğinin önümüzdeki 3-4 ay boyunca daha da artmasını bekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

FED Hangi Veriyi Bekliyor?

Bitcoin (BTC) Yükselişlerine Devam Edecek mi? Güncel Fiyat Analizi