içinde , ,

Bitcoin (BTC) Yükselişlerine Devam Edecek mi? Güncel Fiyat Analizi

Dün gerçekleşen %7 üzerindeki yükseliş hareketi ile Bitcoin (BTC), daha önceki analizlerimde belirtmiş olduğum 30,780 dolar seviyelerindeki kritik direnci de hızlı bir şekilde kırdı.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu kırılımın gerçekleşmesi ile piyasa genelinde de pozitif bir hava oluştu. Çoğu altcoin Bitcoin (BTC) hareketlerine ayak uydurarak yükselişler gerçekleştirdi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 31,490 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük bazda %0.67’lik bir geri çekilme izliyoruz.

ABD endekslerinin de geçtiğimiz hafta yeni bir yükseliş tepkisi vermesinden dolayı, dün kapalı olan endekslerin bugün gerçekleştireceği hareketler de önem kazanmış durumda. Ayrıca geçtiğimiz hafta açıklanan ABD verileri ile enflasyonda gözlenen yavaşlama da FED’in daha güvercin hareket etmeye başlama olasılığını ortaya çıkartıyor.

15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısında, 50 baz puanlık artış her ne kadar masada olsa da güvercin açıklamalar ve ABD ekonomisinin pozitif göstergelerinden bahsedilmesi, kripto para piyasalarına da pozitif yansıyabilir.

Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi | 31.05.2022

Teknik açıdan bakacak olursak, Bitcoin (BTC) fiyatının majör trend içerisine dönüşünün gerçekleşmesi ile 32,232 dolar seviyelerinde yeni bir yüksek tepe de belirlemiş oldu. Bu yükseliş hareketlerinin devam etmesi halinde 35,000 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir.

Olası geri çekilmeler halinde karşılaşabileceği ilk destek seviyesi olarak 29,800 dolar seviyelerinde destek takip edilebilir. Trend içerisine gerçekleşen geri dönüşün fake olarak kalması halinde ise 28,000 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar geri çekilmeler izleyebiliriz. Bu ara destek üzerinde oluşabilecek olası bir ikili dip ile daha güçlü bir yükseliş trendi de oluşturmak isteyebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin, Goldman Sachs

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Ediyor! Sırada Ne Var?

Tether Rezervlerini Bahamalar’da Tuttuğu İddia Ediliyor