içinde , ,

Bitcoin (BTC) Yükselişlerine Devam Edebilecek mi? Güncel Teknik Analiz

Haziran ayının son haftası itibariyle uzun süredir yaşadığı sert düşüşlere ara veren Bitcoin (BTC), bu süreç içerisinde 22.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

İçerisinde bulunduğumuz haftanın da son gününe girerken %10 üzerinde bir artış ile son zamanların en iyi haftasını geçiren Bitcoin (BTC), 21.720 dolar seviyelerindeki direncin kırılımı için çalışıyor. Bu direnç seviyesini dün kırmış olsa da üzerinde tutunmakta zorluk çekiyor. Temmuz ayında gerçekleşecek olan FED toplantısından yüksek olasılıkla yeniden 75 baz puan faiz artırımının bekliyor olması da satış baskısından kurtulmasına engel oluyor diyebiliriz.

21.720 dolar direncinin kırılması halinde 23.450 dolar seviyelerine kadar yükseliş trendini devam ettirebilir. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 21.500 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, hafta içerisinde normalleşme belirtileri gösteren hacim de yeniden düşüşler de göze çarpıyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi

21.720 dolar direncinden başlayan geri çekilmelerini devam ettirmesi halinde Bitcoin (BTC), 20.315-20.600 dolar bölgesindeki desteği test edebilir. Bu destek bölgesinin kırılması halinde ise tekrardan 19.000’li seviyelere geri dönüş yaşanabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları Cüzdanlarındaki Bitcoin Adedini Artırıyor

CEEK Arazi Satışı için Geri Sayım Başladı