in , , ,

Bitcoin (BTC) Yükselişleri Devam Edecek mi?

Kötü bir şubat ayı geçiren Bitcoin (BTC), mart ayına mükemmel bir giriş yaparak yukarı yönlü sert hareketler gerçekleştiriyor. Dün gece saatlerinde başlayan bu hareketler son iki haftada gerçekleşen kayıpların hemen hemen hepsini geri almış durumda.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Dün paylaştığım Bitcoin (BTC) analizimde de belirttiğim gibi 41.900 ara direncinin kırılması ile sert bir yükseliş hareketi izledik. 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direnç bölgesine kadar devam eden bu yükselişler, bu bölgede kısa bir mola verse de, bu yazının hazırlandığı saatlerde 44.700 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin de kırılması halinde sırası ile 49.200 ve 51.000 dolar seviyelerindeki dirençler takip edilebilir.

Bitcoin (BTC)

Olası bir geri çekilme hareketinin yaşanması halinde 41.900 seviyesini tekrardan test etmek isteyebilir. Bu hareketin gerçekleşmesi ile oluşacak düzeltme hareketi sonrasında yükseliş trendini daha güçlü bir şekilde devam ettirebilir. 41.900 seviyesinin aşağı yönlü kırılımı halinde ise 40.400-40.700 bölgesine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

15-16 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısının sonuçları ve özellikle faiz artırımı ile ilgili kararların da dikkatle takip edilmesi gerektiğini de tekrardan belirtmek isterim.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ruble Bazlı Bitcoin Hacmi 9 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Binance Launchpad’de STEPN (GMT) Token Satışı