in ,

Bitcoin (BTC) Yükselişleri Devam Edecek mi? I 30.03.2022

2022 yılına kötü bir giriş yaptıktan sonra FED kararları ve Rusya-Ukrayna savaşının başlaması ile daha da kötü günler geçiren Bitcoin (BTC), son iki haftalık yükselişleri ile 48.190 dolar seviyelerini test ederek bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

37.120 dolar seviyelerindeki destekten başlayan yükseliş trendine son birkaç gündür mola veren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 47.450 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Daha önceki analizlerimde sıklıkla üzerinde durduğum 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin kırılması ile hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayarak piyasa genelinde de pozitif bir havanın esmesine yardımcı oldu.

Yükseliş trendini devam ettirmesi halinde sırası ile 49.200 ve 51.080 dolar seviyelerinde bulunan dirençleri test edebilir. Ancak 4 saatlik grafiklerde göze çarpan ikili tepe yapısını da bu yükseliş trendi içerisinde dikkate almak gerekebilir. 46.680 dolar seviyelerinde bulunan ikili tepe desteğini gün açılışı sonrasında ziyaret etmesine rağmen, bu seviyelerden gelen alımların gücü ile kırılıma izin vermedi. 46.680 dolar ikili tepe desteğinin kırılması halinde 44.000-45.100 dolar majör bölgesi test edilebilir. Bu test sonucunda yükselen trend içerisinde kalmaya devam etmesi daha güçlü bir yükseliş ivmesinin geleceğine işaret olarak takip edilebilir.

Yükselen trend desteğinin kırılması ve 44.000 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 41.900 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar yeni bir düşüş trendi izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin test edilmesi halinde bir süre yatay hareketler ile yoluna devam edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

MLS ile Sorare İş Birliği Yeni Sezonda da Devam Ediyor

OpenSea, Nisan’da Solana NFT’lerini listeleyecek