in , ,

Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçti!

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC) fiyatı %1.50 artışla 26.820 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Bitcoin, sabah erken saatlerde 26.992 dolar seviyesine kadar yükseldi. 

Bitcoin’in 27.191 dolardaki ilk direnç seviyesini hedeflemek için 26.742 dolarlık pivottan kaçınması gerekiyor. Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 27.075 dolara doğru bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin ikinci direnç seviyesini 27.525 dolarda test edecektir. Varlığın yükselişini sürdürmesi durumunda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 28.308 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden yaşanacak bir düşüş 26.408 dolardan birinci destek seviyesini devreye sokacaktır. Bununla birlikte olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 26.000 doların altından ve 25.959 dolarda yer alan ikinci destek seviyesinden kaçınması gerekir. Düşüş hareketinin sertleşmesi durumunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 25.176 dolar bölgesinde bulunuyor. 

200 günlük EMA’nın (26.647) üzerinde bir tutunma, boğalara 27.525 dolara doğru bir koşu sağlamak için 27.191 dolar üzerinden hareketi destekleyecektir. Bununla birlikte, 200 günlük EMA (26.647) üzerinden bir düşüş, 26.408 dolar ve 100 günlük (26.338) ve 50 günlük (26.264) EMA’ları görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’ya doğru bir düşüş, fiyatta geri çekilmenin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

dYdX v4 (dYdX Zinciri) Mimarisi Hakkında

Haziran Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (3)