in , ,

Bitcoin (BTC) Yükseliş Trendi İçin Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi

Terra krizi sonrasında 26,700 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), bu seviye üzerinden gelen alım tepkileri ile 31,000 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak 31,460 dolara kadar devam eden bu yükselişler tekrardan geri çekilmelere dönüşerek yatay bir görüntü oluşmasına sebep oldu.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu süreç içerisine 28,650 ile 30,740 dolar arasında hareketler gerçekleştiren Bitcoin (BTC), yatay ve hacimsiz görüntüsünü sürdürüyor. ABD ekonomisi için devam eden resesyon endişeleri, satış baskısını devam etmesine sebep oluyor. Nasdaq ve S&P500 endekslerindeki satışların hızlanması, uzun bir süredir kripto paralar piyasanın bu endeksler ile birlikte hareket etmesi, satışların kripto yatırımcılarına da yansımasına sebep oldu.

Teknik açıdan bakacak olursak, 28.650 dolar desteği üzerinde hareket etmeye devam eden Bitcoin (BTC) için bu destek seviyesinin altında gerçekleşecek kapanışlar 26,750-27,370 dolar bölgesindeki desteğin tekrardan ziyaret edilmesine sebep olabilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bu bölge üzerinde olası bir ikili dip formasyonu oluşması ise yeni ve güçlü bir yükseliş trendi başlatabilir.

Yukarı yönlü ivmenin kazanılması için 30,740 dolar direncinden ziyade 31,900-33,650 dolar bölgesinde bulunan majör direncin kırılımını görmek daha sağlıklı olabilir. Bu bölgenin aşılması halinde ise ilk majör direnç bölgesi olarak 38,450-39,120 dolar bölgesi karşımıza çıkabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Avalanche Kurucusu Emin Gün Sirer: Avalanche’ın (AVAX) Terra (LUNA) Gibi Çökme Olasılığı Yok

Trust Wallet, DEX ile Nasıl Trade Yapılır?