içinde , ,

Bitcoin (BTC) Yükselirken Ripple (XRP) Fiyatı Düşüşünü Sürdürüyor: İşte Dikkat Edilecek Noktalar

Bitcoin (BTC) fiyatı 18.000 doların altını görerek bütün altcoinleri de kendisiyle beraber aşağıya çekti. Ancak Bitcoin fiyatının 11 Aralık gecesinden itibaren yükselişe geçmesine rağmen özellikle Ripple’nın da (XRP) yerinde saydığı ve daha fazla düşmeye başladığı görülüyor.

Bütün Ripple yatırımcılarının beklediği Spark airdrop etkinliği için bakiyelerin görüntüsü sonunda çekildi ve kullanıcılara ilk FLR token ödemeleri aktarıldı. XRP fiyatının şu an bütün piyasa yükselirken çakılmasının temel sebebi de airdrop sonrası satış baskısı olarak biliniyor.

Basın saati itibarıyla XRP/USD paritesi %7’lik bir kayıp ile 0,516 dolara kadar geriledi. Gece saatlerinde ise XRP’nin 0,50 dolar desteğinin altına kadar inip sıçrama yaptığı görülüyor. Peki Ripple yatırımcıları bundan sonra ne yapmalı ve tam olarak nelere dikkat etmeli?

XRP Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Aslında yaşanan bu sert düşüşe rağmen airdrop etkinliğinin tamamlandığı söylenemez. Flare Network tarafından yapılan airdrop etkinliğinde bütün fonlar tek bir gün verilmek yerine belirli bir süreye yayılacak. Yani Ripple yatırımcılarının hala ellerinde XRP tutmak için sebepleri bulunuyor.

XRP

Ancak XRP fiyatını baskılayan diğer unsurların airdrop sonrası satış baskısı ile birleşmesi, kesinlikle fiyatın düşüş hızını arttırabilir. Jed McCaleb’in sadece bu ay 300 milyondan fazla XRP transferi aldığı biliniyor. McCaleb, ticari hacmin belirli bir oranında satış yapabilmekte ve şu an yaşanan dump, tam da kendisinin ekmeğine yağ sürüyor.

Buna ek olarak Ripple’a ve şirketin yöneticilerine karşı açılan menkul kıymet davası da hala devam ediyor. Federal mahkeme tarafından görülen davada Ripple aleyhine menkul kıymet kararı çıkması, XRP yatırımcılarının zaten artan paniğini daha da körükleyebilir.

Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önceki açıklamalarında ABD içerisindeki Ripple kullanıcılarının oranının %5 olduğunu belirtmişti. Yani menkul kıymet kararına rağmen gerçek anlamda bu karardan etkilenecek kullanıcı sayısı bir hayli düşük. Yine de yatırımcıların bu davayı dikkatle takip etmeleri gerekiyor.

Shadowman tarafından yazıldı.

Uniswap Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Bu Ülkede Devlet Memurları Artık Kripto Para Yatırımlarını İbraz Edecek: Sıra Türkiye’de mi?