in ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Pozitif Başladı I 14.03.2022

Merkez bankalarının toplantılarının gerçekleşeceği bir haftaya girerken, Bitcoin (BTC) pozitif bir giriş gerçekleştirdi. 37.777 dolar seviyesinden yaptığı haftalık açılışı sonrası, %4’e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yazının hazırlandığı saatlerde 39.150 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

ABD Merkez Bankasının kararlarının özellikle merak edildiği bir haftayı geride bıraktık. Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasını yakından ilgilendiren FED toplantısından 0.25 oranında bir artış ile faiz oranlarının 0.50 seviyesine çekilmesi bekleniyor. Rusya-Ukrayna savaşı öncesinde 0.50 oranında bir artış beklentisi olduğundan dolayı, bu toplantıdan yine bu yönde bir karar çıkıp çıkmayacağı da merak edilen önemli bir detay. Ayrıca, Çin’de artan Covid vakaları nedeni ile teknoloji hisselerinde bu sabah yaşanan düşüşlerin etkisinin de kripto paralar piyasasına yansıyıp yansımayacağı takip edilebilir.

38.450-39.120 dolar bölgesinde bulunan desteği geçtiğimiz hafta sonu test eden Bitcoin (BTC), bu destek bölgesi üzerinde tutunma çalışmaları gerçekleştiriyor. Haftalık açılış ile birlikte kazandığı yükseliş ivmesini devam ettirmesi halinde 40.400-40.700 dolar bölgesindeki direnç test edilebilir. Bu direnç bölgesinin kırılması halinde ise 41.900 dolar seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir.

38.450-39.120 dolar bölgesindeki desteğin altında tekrardan bir fiyatlanma gerçekleşmesi halinde ise 37.120 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler gerçekleşebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise sırası ile 35.550 ve 32.900 dolar seviyelerinde destekler bulunuyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

XCAD Network (XCAD) ve Perpetual Protocol (PERP) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor

Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 14.03.2022