in , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Pozitif Başladı | Güncel Teknik Analiz

Geçtiğimiz hafta volatilitenin aşırı arttığı günler yaşayan Bitcoin (BTC) yeni haftaya daha sakin ve kararlı bir görüntü ile başladı.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

19.262 dolar seviyelerinde gerçekleştirdiği haftalık kapanış ile %0.90 oranında bir değer kaybı yaşayan Bitcoin (BTC), 18.190 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. ABD enflasyon rakamlarının beklentinin üzerinde gelmesi ve FED’in şahin politikasına devam edeceği beklentisi ile sert bir düşüş yaşanmıştı.

18.000 dolarlı seviyelerde geçekleşen short pozisyonların kapatılması ve ABD başkanı Biden’ın yaptığı açıklamaların da etkisi ile tarihi bir dönüş izlemiştik. Bu geri dönüş ile 19.950 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.470 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Haftalık açılış sonrası %1 üzerinde değer kazanımı yaşayan Bitcoin (BTC) daha önceki analizlerimde sıklıkla üzerinde durduğum 19.545 dolar direncine doğru hareket ediyor. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde 20.315-20.600 dolar bölgesindeki majör direnci test etmek isteyebilir. Bu bölgenin kırılmanın gerçekleşmesi halinde ise 21.700 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş trendi izleyebiliriz.

19.545 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise Bitcoin (BTC), 19.080 dolar seviyelerinde oluşturduğu ara desteği test ederek ikili dip oluşturmak isteyebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 18.100-18.475 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar yeni bir düşüş trendi izleyebiliriz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Ekim 2022

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Kripto Paraları | QNT, HT ve CSPR Analizleri