içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Savaş koşullarında oynaklık derecesi gittikçe artan Bitcoin (BTC) şubat ayı ortalarından başlattığı düşüş trendini kırmasına rağmen 38.450-39.120 dolar bölgesindeki direncin kırılımında başarısız oldu.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu direnç bölgesini bir kaç defa denemesine rağmen, kırılımını gerçekleştiremeyen Bitcoin (BTC) hafta sonu 37.000 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşadı. Bu geri çekilmelerde 40.400-40.700 bölgesindeki majör direncin de etkisi olduğu söylenebilir. Cumartesi günü bu bölgeyi de test eden Bitcoin (BTC), yine kırılım gerçekleştirememişti.

Bitcoin (BTC)

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 38.190 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesinin de altında kalmış olması ve gün içerisinde bu bölgeden reddedilmesi düşüşlerin devam edebileceği yönünde fikirleri öne çıkartıyor. Düşüş trendine geri dönülmesi halinde 37.000 dolar seviyelerini tekrardan test edilebilir. 37.120 dolar desteği altında gerçekleşecek kapanışlarda 35.550 dolar desteği tekrardan test edilebilir.

38.450-39.120 dolar bölgesinin kırılması halinde ise 40.400-40.700 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Majör direnç bölgesinin kırılması halinde 41.900 dolar seviyelerinde bir ara direnç ile karşılaşılabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

PolkaCity (POLC) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: PolkaCity (POLC) Nedir?

GameFi ve NFT, 2022’de Piyasaları Şaşırtacak