içinde , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı? I Güncel Fiyat Analizi

Geçtiğimiz haftayı yatay ve hacimsiz bir şekilde geçiren Bitcoin (BTC), %0.90’lık bir kayıp yaşayarak 46.400 dolar seviyelerinden kapanış gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Yeni haftaya, geçtiğimiz haftada olduğu gibi kısıtlı hareketler ile giriş yaparken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 46.180 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Geçtiğimiz hafta paylaşmış olduğum Bitcoin (BTC) analizimde bahsettiğim ikili tepe yapısının çalışması sonucu 44.200 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşanırken 44.000-45.100 bölgesinin artık bir desteğe dönüşmüş olmasından ötürü bu bölgeden gelen alımlar ile tekrardan 46.000 dolar seviyelerine bir dönüş gerçekleştirdi.

Önümüzdeki günlerde bizleri Bitcoin (BTC) açısından nelerin beklediğine bakacak olursak, yükselen trend yapısının bozulması ile ciddi miktarda hacim kaybına şahit olduk. Bu süreç içerisinde yukarı yönlü hareketlerin kısıtlı kalması ile 46.645 dolar seviyelerinde yeni bir ara direnç oluşumu gerçekleştirdi. Bu, ara direnç seviyesi defalarca test edilmesine rağmen kırılımın gerçekleşmemesi yükselen trend içerisine geri dönüş umutlarını da azaltmış olabilir. Olası bir geri çekilme durumu halinde 44.000-45.100 bölgesi destek olarak çalışmaya devam edecektir. Ancak bu bölgenin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 41.900 dolar seviyelerine kadar yeni bir düşüş trendi oluşturmak isteyebilir.

46.645 dolar ara direncinin yukarı yönlü kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 49.200 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sportium (SPRT) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: Sportium (SPRT) Nedir?

JPMorgan: Stablecoin Sahipliği Azaldıkça Kriptoda Artış Sınırlı