içinde , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı I Güncel Fiyat Analizi

Geçtiğimiz haftayı genel olarak yatay bir görünüm ile kapatmış olsa da Bitcoin (BTC) düşüşlerini sürdürerek %8 üzerinde bir kayıp yaşadı. 4-10 Temmuz haftasına 19.315 dolar seviyelerinden giriş yaparken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.130 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Hafta sonu boyunca son zamanların en hacimsiz hareketlerini gerçekleştiren Bitcoin (BTC), 19.418 dolar seviyelerindeki desteğin kırılımı sonrası, tekrardan bu seviyenin üzerine çıkma çabaları gösterse de başarısız oldu. Özellikle hafta sonuna giriş yapılırken gerçekleşen sert yükseliş dikkatleri üzerine çekecek güçte olsa da, 20.900 dolar seviyelerinden geri dönüş yaşadı.

Yeni haftaya da aynı şekilde hacimsiz ve yatay hareketler ile başlayan Bitcoin (BTC), 19.418 dolar seviyelerinde bulunan ve Kasım 2020 dönemlerinden gelen direncin kırılımında zorluk yaşıyor. Bu seviyenin kırılması halinde, 21.180 dolar seviyelerinde bir ara direnç ile karşılaşabilir.

Düşüşlerin devam etmesi halinde ise, Bitcoin (BTC) için, geçtiğimiz haftalarda test edilen 17.600 dolar seviyelerine yeni bir dokunuş gerçekleşebilir. Bu 17.600 dolar seviyesi, düşüş trendinin devam edip etmeyeceği konusunda teknik açıdan daha çok yardımcı olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Koinsaati, Kriptopara, Cüzdan

Likidite Havuzu Kavramına Genel Bir Bakış

Tether (USDT) Tarafında Neler Oluyor?