in , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı? | Güncel Teknik Analiz

Geçtiğimiz iki haftalık süreçte pozitif bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), yeni haftaya geri çekilmeler ile başladı.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

19.570 dolar seviyelerinden açtığı yeni haftayı 20.627 dolar seviyelerinden kapatan Bitcoin (BTC), %5.40 civarında bir artış kaydetti. Hafta içerisinde 21.000 dolar seviyelerine kadar ulaşan Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 20.530 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Yeni haftaya giriş ile bir miktar geri çekilme yaşayan Bitcoin (BTC) için bu geçi çekilmelerin en önemli sebeplerinden biri olarak hafta içerisinde gerçekleşecek olan FED toplantıları gösterilebilir. 1-2 Kasım tarihlerinde gerçekleşen toplantı sonrasında piyasalar 75 baz puanlık faiz artışı beklentisi içerisinde.

FED

Aynı zamanda ABD tarafından gelen en önemli verilerden biri olan tarım dışı istihdam verileri de bu hafta açıklanacak. Bu verinin takibinde saatlik kazançların yıllık artışı/azalışı da takip edilebilir.

Teknik açıdan bakacak olursak bir önceki analizimde bahsetmiş olduğum 20.340-20.475 dolar bölgesinin kırılımını gerçekleştirmesine rağmen Bitcoin (BTC) bu bölge üzerinde tutunamadı. Hafta sonu gerçekleşen yükseliş hareketleri ile tekrardan kırılım için bu bölgeyi test eden Bitcoin (BTC), üzerinde tutunma çabalarını sürdürüyor. 20.340-20.475 dolar üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde 21.220-21.360 dolar bölgesi olası direnç bölgesi olarak takip edilebilir.

Geri çekilmelerin devam etmesi ve ABD verilerinin de kripto paralar piyasası açısından negatif bir şekilde sonuçlanması halinde ise 20.340 dolar altında gerçekleşecek kapanışlarda 10.980 ve 19.175 dolar destekleri takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Ekim 2022

ETHPoW (ETHW) Nedir?