in , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı? | Güncel Teknik Analiz

Geçtiğimiz hafta aşırı volatil bir süreç geçiren Bitcoin (BTC), hafta sonu ile birlikte pozitif bir ivme yakalasa da yeni haftaya bir miktar geri çekilme ile başladı.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

19.262 dolar seviyelerinden yaptığı haftalık açılışını 19.570 dolar seviyelerinden tamamlayan Bitcoin (BTC), bu süreç içerisinde en düşük değer olarak 18.650, en yüksek değer olarak da 19.706 dolar seviyelerini test etti.

Ani ve sert düşüşler yaşadığımı geçen hafta, hafta sonuna yaklaşırken gerçekleşen yukarı yönlü hareketler ile en düşük değerden %5 değer kazanarak yeni hafta için beklentileri yükseltmişti. ABD enflasyon tartışmaları ve AB ve İngiltere üzerinden yaşanan ekonomik kriz beklentileri volatilitenin de artmasına neden oluyor.

Ayrıca geçtiğimiz hafta konuşmalar gerçekleştiren FED üyelerinin oldukça şahin açıklamalar gerçekleştirmesi de Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırımcılarını tedirgin etmeye devam ediyor. FED toplantı tarihinin de yaklaşıyor olması, geçmişe dönüp baktığımız zaman, faiz arttırımlarının başladığı dönemden itibaren toplantıdan önceki iki hafta içerisinde aşağı yönlü fiyatlanmaların gerçekleştiğini görüyoruz.

Bitcoin’i (BTC) kısa vadeli olarak inceleyecek olursak dün akşam saatlerinde gerçekleşen yukarı yönlü hareketi düzeltmesini yaptığı söylenebilir. Bu düzeltme ile birlikte 19.175 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise tekrardan 18.740 dolar seviyelerindeki desteğe kadar yeni bir düşüş trendi izleyebiliriz.

Ancak yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde ise ilk olası direnç seviyesi olarak 19.980 dolar seviyeleri görünüyor. 20.340-20.475 dolar bölgesi ise majör direnç bölgesi olarak takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ripple, Akıllı Sözleşmeleri XRP Ledger’a Getirecek!

Geçtiğimiz Haftanın Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri