in , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Geçtiğimiz son iki hafta içerisinde pozitif eğilimler gösteren Bitcoin (BTC), geride bıraktığımız haftayı da yeşil mum ile kapatarak biraz olsun piyasada pozitif havanın esmesine yardımcı oldu.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

19.057 dolar seviyelerinden başlattığı 3-9 Ekim haftasını 19.439 dolar ile kapatan Bitcoin (BTC), %2 civarında bir artış gösterdi. Hafta içerisinde 20.475 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin (BTC), %7 üzerinde bir artış gösterse de bu seviyelerde tutunamadı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.280 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), yeni haftaya biraz volatil başladı. 19.439 dolar ile yapılan açılış sonrası 19.525 dolar seviyesine kadar yükselse de, gün içerisinde gelen düşüşler sonrasında 19.107 dolar seviyelerini test ederek %0.80 civarında bir kapı ile yola devam ediyor.

Bugün yaşanan geri çekilmeler ile oluşması muhtemel yeni yüksek dip içerisinde bulunduğumuz haftanın da pozitif geçmesine yardımcı olabilir. 18.919 dolar üzerinde gerçekleşecek günlük kapanışlar halinde 20.340-20.475 dolar bölgesini tekrardan test etmek isteyebilir. Bu bölgenin daha önce bir çok defa test edilmiş olması, yine bu bölgede bulunan satıcıların tüketilmiş olabileceği şeklinde de yorumlanabilir.

Bitcoin (BTC) 20.340-20.475 dolar bölgesinin kırılması halinde 21.220-21.360 dolar bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Aksi bir durumda, 18.919 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 18.473 dolar seviyelerine kadar düşüşlerini devam ettirebilir. Bu açıdan bakıldığı saman Bitcoin (BTC) için düşüşlerin devam edebileceği yönünde beklenti oluşturarak, yeni dipler görmemize neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Scouthub’da Yaşanan Son Gelişmeler!

Sweatcoin Projesinde Son Gelişmeler