in , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı – 03.10.2022

Geçtiğimiz haftayı yatay ve hacimsiz hareketler ile tamamlayan Bitcoin (BTC), yeni haftaya da benzer bir fiyatlanma ile giriş yaptı.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Geçtiğimiz haftayı 19.056 dolar seviyelerinden kapatan Bitcoin (BTC), en yüksek değer olarak 20.385 dolar seviyelerini test etmiş olsa da, 20.315-20.600 dolar bölgesinde bulunan majör dirençten reddedilerek geri çekilmeler yaşadı.

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Ekim Ayı Tahminleri

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.200 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), günlük bazda %0.90 civarında bir artış ile hareket ediyor. Eylül ayının ortalarından başlattığı düşüş trendi içerisinde hareket etmeye devam ederken, 19.545 dolar seviyelerindeki ara direncin kırılımı ile bu trendi bozabilir.

Global ekonomik gidişatın ve Avrupa Birliği bölgesinde yaşanan enflasyonist baskı ve FED’in faiz arttırımları ile yön tayini konusunda kararsızlık yaşayan Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasası için uzman ekonomistlerin Ekim-Kasım aylarında daha net bir fiyatlanma gösterebileceği de konuşuluyor.

Bu hafta içerisinde düşüş hareketlerinin baskın gelmesi halinde 18.100-18.475 dolar bölgesindeki majör desteği tekrardan test etmek ve güç toplayarak trend kırılımı için yukarı yönlü hareketler gerçekleştirmek isteyebilir. Bu majör destek bölgesinin kırılması halinde ise Bitcoin (BTC) için daha sert düşüşler izleyebiliriz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Coinleri

Credit Suisse Bankacılık Krizine Neden Olur mu?