içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Hızlı Başladı I Güncel Teknik Analiz

Geçtiğimiz haftayı %4.90 civarında bir kazanç ile kapatan Bitcoin (BTC), haftalık kapanışını 24.300 dolar seviyelerinden gerçekleştirdi. Bu yazını hazırlandığı saatlerde 24.000 dolar seviyelerinden fiyatlanırken %1.15 civarında bir kayıpla güne devam ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Son 5 günlük süreçte yatay ve hacimli hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC), 24.950 dolar seviyelerinde oluşan yeni yüksek tepeyi kırma çalışmalarında başarısız oldu. Haftalık açılış ile birlikte hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştirerek yeni bir denemede bulunsa da bu seviye üzerinden reddedildi.

4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesini test ettiği bu saatlerde, bu göstergenin altında gerçekleşecek bir kapanış halinde 23.450 dolar seviyeleri civarında hem yükselen trend desteğini hem de EMA200 göstergesini test etmek isteyebilir. Bu seviyeler yükselişlerin devam etmesi adına büyük önem taşıyor.

23.450 dolar seviyelerinin test edilmesi ve yeterli alıcı bulunamaması durumunda 22.515 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar yeni bir düşüş dalgası izleyebiliriz. Ancak trend desteğinden daha güçlü bir tepki gelmesi ve üzerinde tutunmaya devam etmesi halinde Bitcoin (BTC) 24.950 dolar seviyesini tekrardan test etmek isteyebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

PancakeSwap’a Token Nasıl Eklenir?

Aptos (Aptos Coin) Nedir?