içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) teknik analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Pandemi başlangıç döneminden gelen yükseliş trendini ihlal eden Bitcoin (BTC), yaklaşık 15 gündür yatay hareketler ile fiyatlanırken, hala yön tayinine dair bir belirti göstermedi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 29,800 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük olarak %0.62 kazanç sağlamış görünüyor.

Bahsetmiş olduğum bu yükseliş trendinin içerisine dönmesi için, 30.780 dolar seviyelerinde oluşan ara direncin kırılımını kısa bir süre içerisinde görmemiz gerekebilir. Şayet bu ara direncin kırılımı ilerleyen süreçte trend içerisine dönüşler için yeterli olmayabilir. Kırılımın gerçekleşmesi ve trend içerisine dönüşün tamamlanması halinde 35,000 dolar seviyelerinde başka bir ara direnç ile karşılaşılabilir. Karşımıza çıkacak ilk majör direnç bölgesi ise 37.300-39.750 dolar olarak görünüyor.

Satışların sertleşmesi ve negatif koşulların atlatılamaması halinde ise 21,970 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini devam ettirebilir. Bu düşüşlerin devam etmesi halinde 24,500 dolar seviyelerinde ara destek bulabilir.

Ethereum (ETH)

Bitcoin gibi hacimsiz ve yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam eden Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde 1970 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 1900-2150 dolar aralığında sıkışmış olan Ethereum (ETH), 1900 dolar üzerinde kaldığı sürece bu süreci bir akümülasyon olarak değerlendirebiliriz.

2150 dolar direncinin kırılması ile sert bir yükseliş hareketi izleme olasılığı da bu akümülasyonun sonucu olarak karşımıza çıkabilir. Olası bir kırılım halinde 2500-2745 dolar bölgesindeki majör direnci test edebilir. Aksi bir durumda 1900 desteğinin kırılması halinde ise 1705-1840 dolar bölgesinde çok yakın bir majör destek görünüyor. Majör destek bölgesinin ihlal edilmesi halinde ise 1550 dolar seviyelerinde ara destek seviyesini test edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

2022’de Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 (L1) Kripto Projesi | Bölüm 2

XRP, Ripple, SEC

SEC, Ripple (XRP) Sahiplerinin Mahkemeye Yardımcı Olmasını Önlemek İstiyor!