in , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’da Son Durum

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

FED’in faiz açıklamaları ve savaş sürecinin devam etmesi ile yön tayini konusunda hala kararsızlığını sürdüren Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında yatay hareketler göze çarpıyor. Bu yatay hareketlerin aynı zamanda hacimsiz bir şekilde gerçekleşmesi de yatırımcılar açısından sıkıntılı bir sürecin gelişmesine sebep oldu.

Sıklıkla değindiğim 44.000-45.100 majör direnç bölgesi üzerinden yaşanan geri çekilmeler devam ederken, bu yazının hazırlandığı saatlerde Bitcoin (BTC) 43.200 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 41.900 dolar seviyelerindeki ara direnci test edebilir. Bu destek üzerinden gelecek güçlü alımlar ile birlikte 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin kırılımı için yeni bir yükseliş hareketi gerçekleştirebilir. Majör direnç bölgesinin kırılması halinde 40.200 dolar seviyelerindeki dirence kadar bu yükseliş hareketini devam ettirebilir.

41.900 ara desteğinin kırılması halinde ise 40.400-40.700 dolar bölgesine kadar geri çekilmeler devam edebilir. Bu bölgenin de kırılması 38.450-39.120 dolar bölgesine kadar düşüş trendinin devam etmesine sebep olabilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz hafta 2300 dolar seviyelerini test eden Ethereum (ETH) 2325 dolar desteğinden başlattığı yükseliş hareketlerini 2990 dolar seviyelerindeki dirence kadar sürdürdü. Ancak bu direnç seviyesinden reddedilmesi ile geri çekilmeler yaşamaya başladı.

2500-2745 dolar bölgesindeki majör desteği tekrardan test etmek isteyecek olan Ethereum (ETH), bu bölgenin altında fiyatlanması halinde sırası ile 2320 ve 2150 dolar desteklerini test edebilir. 2500-2745 bölgesinden gelecek güçlü alımlar ile 2990 direncini kırması halinde ise sırası ile 3170 direnci ve 3410-3510 bölgesini test edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ukrayna: Bağışa Katkıda Bulunan Kripto Cüzdanlara Airdrop Gönderecek

Multichain (MULTI) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: MultiChain (MULTI) Nedir?