in , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’da Geri Çekilmeler Başladı I Güncel Teknik Analiz

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

İçerisinde bulunduğumuz haftayı pozitif geçiren Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, klasikleşen hafta sonu düşüşlerinden birini daha yaşıyoruz. 21,630 dolar seviyelerine kadar yükselmesine rağmen, hacimsiz ilerlemenin sonucu olarak geri çekilmeler gözlemlenmeye başladı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 21,130 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), 20,970-21,335 dolar bölgesindeki direnin kırılımı için çalışıyor. Bu direnç bölgesinin kırılması halinde 22,500 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselişlerini sürdürebilir.

Gün içerisinde başlayan geri çekilmelerin devam etmesi halinde ise 20,230 dolar seviyelerinde ara destek ile karşılaşabilir. Bu ara destek seviyesinin de kaybedilmesi halinde ise 19,190-19,730 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar düşüşlerini sürdürebilir.

Bu süreç için oluşan ikili tepe yapısını da gözden kaçırmamak gerektiğini belirtmek isterim.

Ethereum (ETH)

Zorlu bir süreçten geçen Ethereum (ETH) uzun bir süre sonra üç haneli fiyatları gördükten sonra başlattığı yükseliş hareketlerini devam ettirmek istiyor. Bu süreç içerisinde 1043 dolar desteğini çok güzel bir şekilde kullanırken, 1160 dolar seviyelerindeki direncin de kırılımını gerçekleştirdi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1197 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, piyasa genelinde yaşanan geri çekilmelerin etkisi ile 1161 dolar seviyesinin retest’ini yapmak isteyebilir. Başarılı bir retest sonrası yükselen trendin devam etmesi halinde Ethereum (ETH) 1350 dolar seviyelerindeki direni test edebilir.

1161 dolar seviyesinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 1043 dola desteğini tekrardan ziyaret edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

CheersLand’in Yaklaşan MOV’N IDO Duyurusu

Yuga Labs, BAYC Eleştirmeni Ryder Ripps’e Dava Açıyor!