içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 22.07.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Son iki haftalık süreçte güzel bir yükseliş ivmesi kazanan Bitcoin (BTC), Tesla’nın portföyünün %75’ini satması haberi ile bu yükselişlerine ara verdi. Haberin duyulması ile başlayan geri çekilmeler, 23.450 dolar seviyelerindeki direncin kırılımını da etkiledi.

Kırılımın gerçekleşmesi ile 26.565 dolar seviyelerindeki direnci test etme olasılığı bulunan Bitcoin (BTC), bir fake-out ile karşılaştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 23.170 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 23.450 dolar direncini tekrardan test edebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi I 22.07.2022

Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 21.720 dolar seviyelerindeki desteği test edebilecek olan Bitcoin (BTC) için, yükselişlerin devam etmesi 23.450 dolar direncinin kırılımı büyük önem taşıyor. FED toplantısının da yaklaştığı ve 75 ya da 100 puanlık bir artışın geleceği önümüzdeki hafta için de bu konuyu göz önünde bulundurmak gerekebilir.

Ethereum (ETH)

1000 dolar altına düştükten sonra piyasa genelinde büyük bir panik havası yaratan Ethereum (ETH), 992 dolar seviyelerinden başlattığı yükseliş hareketini devam ettiriyor. Hızlı bir yükseliş süreci geçirerek önündeki bütün dirençleri kırdıktan sonra 1550 dolar direncinde bu yükselişlere bir ara verdi.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 22.07.2022

Ethereum (ETH), 1550 dolar direncini kırmış olarak görünse de 1620 dolar seviyelerinde yeni bir direnç oluşturmaya çalışıyor olabilir. 1620 dolar üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 1705-1840 dolar bölgesindeki majör direnç bölgesini test edebilir. 1550 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalarda ise 1430 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme izleyebiliriz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Gwei Nedir? Ethereum İşlem Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Vitalik, Ethereum

Vitalik Buterin Ethereum Merge’i Değerlendirdi! ETH Fiyatı Yükselecek mi?