in , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 15.02.2022

Piyasa genelinde yaşanan yukarı yönlü hareketlenmeler sonrası Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Kritik 41.900 desteği üzerinde bir süredir yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC), Rusya-Ukrayna geriliminin yatışmaya başlaması ile hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Bu süreç içerisinde oluşturduğu 42.900 dolar seviyelerindeki direncin de kırılımını gerçekleştirerek gün içerisinde 44.400 dolar seviyelerine kadar ilerledi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 44.200 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, küçük geri çekilmeler de gözlemlenmeye başladı.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi I 15.02.2022

Bu geri çekilmelerin devam etmesi halinde 42.900 dolar seviyelerinden daha güçlü bir şekilde ivme yakalayarak yükseliş trendi başlatabilir. Bu olası yükseliş trendinin önündeki ilk engel ise 45.770-46.420 dolar bölgesinde bulunan majör direnç olarak görünüyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan yükseliş hareketlerinin sonucunda da Bitcoin (BTC) bu bölgeden reddedilmişti.

42.900 dolar seviyesinden beklenen alım tepkilerinin gelmemesi ve bu seviyenin altında fiyatlanması halinde ise 41.900 dolar desteği tekrardan test edilebilir. 41.900 dolar desteğinin kırılması halinde ise 38.450-39.120 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar düşüş trendi oluşturabilir.

Şubat ayının sonlarına doğru yaklaşırken, mart ayında gerçekleşecek FED toplantısının da bu tarihlerde olası bir fiyatlanma göstermesini de hatırlatmak isterim.

Ethereum (ETH)

Ocak ayının son haftasında başlattığı yükseliş trendini, FED açıklamaları ve Rusya-Ukrayna geriliminden dolayı bozan Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta 2830 dolar seviyelerine kadar gerilemesine rağmen, bugün içerisinde yaşanan pozitif havanın da etkisi ile tekrardan bu trend içerisine girmeye çalışıyor.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 15.02.2022

2990 dolar direncinin kırılması ile yükselişini de hızlandıran Ethereum (ETH) 3170 dolar seviyelerindeki direnci de test ederek tekrardan yükseliş trendine dahil olmaya çalışabilir. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 3110 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 3100 dolar seviyelerindeki ara direnci de test ediyor. 3170 dolar seviyelerindeki direncin kırılarak yükseliş trendine dönülmesi için bu seviyenin de aşılması gerektiği önemli bir detay olabilir.

Olası bir geri çekilme halinde ise 2990 dolar seviyelerini tekrardan test ederek güç toplamaya çalışabilir. Bu geri çekilmelerin 2865 dolara kadar dahi devam etmesi olasılığını da şahsi fikrim olarak belirtmek isterim. Ancak bu seviyelerden toplanacak alıcıların güçlü bir şekilde yeni bir yükseliş trendi başlatma olasılığı da takip edilebilir. Olası bir düşüş trendi halinde ise 2500-2745 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Intel, Blockchain Accelerator’u Tanıttı

Altın, Gümüş ve Brent Petrol Teknik Analizleri | 15 Şubat 2022