in , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 14.08.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Yükseliş trendi içerisindeki hareketlerine devam eden Bitcoin (BTC), haftanın son gününe girilirken küçük geri çekilmeler gerçekleştiriyor. 23.450 dolar desteği üzerinde tutunmaya devam ederken bu geri çekilmeler aynı zamanda 23.450 dolar seviyesinin retest’i ve trend desteğinin test edilerek güç toplanması anlamına gelebilir.

Aşağı yönlü hareketlerde trend desteğinin kırılması halinde 21.720 dolar seviyelerindeki desteği test etmeye gidebilir. Yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi halinde 26.530 dolar direncini test edebilir. 26.530 dolar direncinin kırılması ise 28.500-28.830 dolar bölgesindeki majör direncin test edilmesini sağlayabilir.

Ethereum (ETH)

Uzunca bir süre sonra 2000 dolar üzerinde fiyatlanma yaşayan Ethereum (ETH), bu seviye üzerinde tutunmakta güçlük çekiyor. Piyasa genelinde heyecanla beklenen Ethereum Merge güncellemesi de fiyat hareketlerine pozitif yansıyor.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 2075 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde 2440 dolar seviyelerindeki dirence kadar yeni bir güçlü yükseliş performansı izleyebiliriz. Aşağı yönlü hareketlerin gerçekleşmesi halinde ise 1920 dolar seviyeleri takip edilebilecek ilk destek seviyesi olabilir. Bu desteğin kırılması halinde ise 1725-1785 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Chirpley Ekibi ile AMA Etkinliği

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 14 Ağustos 2022