içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 05.08.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Hafta içerisinde Çin – Tayvan gerilimi ile düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC), 22.350 dolar seviyelerini görmüştü. Böylelikle 23.440 dolar direncinin kırılımında ikinci defa başarısız oldu. Bu seviyenin altına sarktıktan sonra düşüşlerin hızlanması da dikkat çekiyor.

Bu durumda bugün açıklanacak olan ABD Tarım Dışı İstihdam verilerinin de önemi artıyor. Düşüşlerin devam etmesi halinde 21.720 dolar seviyelerindeki destek ile birlikte yükselen trend desteğini test etmek isteyebilir. Trend desteğinin de kırılması ise 20.315-20.600 bölgesindeki majör desteğe kadar düşüşleri devam ettirebilir. 23.440 dolar direncinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde ise Bitcoin (BTC) için 26.560 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini koruması beklenebilir.

Ethereum (ETH)

1785 dolar seviyelerinden başlattığı düşüşleri 1550 dolar desteğine kadar sürdüren Ethereum (ETH), oluşturduğu minör düşüş trendini kırma çabası içerisinde görünüyor. Son zamanlarda hacimsiz ve yatay hareketleri ile göze çarparken temmuz ayında gerçekleştirdiği yükselişin kazançlarını hala korumakta.

Ethereum (ETH) için karşılaşabileceği ilk olası direnç olarak 1705-1840 bölgesi takip edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılması halinde 2075 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini koruyabilir. Düşüşlerin devam etmesi halinde ise öncelikle 1550 dolar seviyelerindeki desteği test etmek isteyebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise sırası ile1425 ve 1275 dolar seviyelerinde destekler görünüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

High-Cap, Mid-Cap ve Low-Cap Projelerin Sınıflandırması

Aleph Zero

Aleph Zero (AZERO) Nasıl Stake Edilir?