içinde , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 02.07.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

İçerisinde bulunduğumuz haftayı aşağı yönlü hareketler ile geçiren Bitcoin (BTC), hafta sonuna girerken yaptığı yukarı yönlü hareketi kalıcı olmadı ve tekrardan düşüşler yaşamaya başladı. 2*.230 dolar direncini test ettikten sonra yoğun satış baskısı ile kaşılaşırken, oluşturduğu düşüş trendinin direncini de aşamadı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.040 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), 18.700 dolar desteğini tekrardan test edebilir. Bu destek seviyesi geçtiğimiz gün bir kere daha test edilmişti. 18.700 dolar desteğinin kırılması halinde 17.600 dolar desteğine kadar düşüşleri devam edebilir.

18.700 dolar desteğinden gelecek olan alım tepkilerinin güçlü olması halinde ise trend direncini tekrardan test etmek isteyebilir. Trend direncinin kırılması halide ise sırası ile 20.230 ve 21.720 dolar dirençleri takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz günlerde 1000 dolar altını gören ve tekrardan yukarı yönlü hareketler başlatan Ethereum (ETH), bu hafta içerisinde tekrardan üç haneli seviyeleri test etti. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1030 dolar seviyelerinden fiyatlanırken yatay ve hacimsiz hareketleri de dikkat çekiyor.

Grafik üzerinde de görüldüğü gibi olası bir Omuz-Baş-Omuz yada ters fincan-kulp formasyonları çok net bir şekilde karşımıza çıkıyor. OBO formasyonu için sağ omuz hareketinin oluşmamasından dolayı sadece bir olasılık olarak değerlendirilebilir.

930 dolar seviyelerindeki desteğin kırılması halinde bu formasyon hareketleri tetiklenebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde sırası ile 920 ve 720 dolar destekleri takip edilebilir. Yukarı yönlü bir trend oluşumu izlememiz için 1160 dolar direncinin kırılımı önemli gözüküyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Soğuk Cüzdan Kullanmanın Avantajları ve Ledger Teknolojisi

Bybit WSOT 2022 Spot Solo Yarışı: Büyük Ödüller