in , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 29 Ekim 2021

kripto

Bitcoin (BTC)

Ekim ayının bitmesine 2 gün kala Bitcoin düşen trend direncini kırmak için çabalıyor. Bu ay içerisinde, bu yazının hazırlandığı saatlerde %40 üzerinde bir yükseliş gerçekleştirdi. aynı zamanda 67.000 dolar seviyelerine ulaşarak yeni bir zirve noktası oluşturdu. Önceki gün 58.150 desteğine kadar sert bir düşüş yaşasa da bunun etkileri çok kısa sürdü ve aynı gün içerisinde bütün kayıplarını geri aldı.

Düşen trend direnci üzerinde sağlıklı bir şekilde tutunması halinde 67.000 zirvesi tekrardan test edilebilir. Yeni bir zirve rallisi için 68.400 üzerinde bir fiyatlanma ile yükselen trend içerisine geri dönüş yapması şu an için gerekliliklerden biri olarak görünüyor. Düşen trend içerisine geri dönüş halinde, bu trendi devam ettirmesi 58.150-55.180 majör destek bölgesinin tekrardan test edilmesini gerçekleştirebilir. 58.150 dolar seviyesinden yaşanacak bir geri dönüş halinde ikili dip formasyonu oluşumu takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

5 Ağustos tarihinde gerçekleştirdiği EIP-1559 güncellemesi sonrası, içerisinde bulunduğumuz hafta başından itibaren Altair güncellemesini başlatan Ethereum, bu güncellemenin de başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile yeni bir ATH yaptı. 4405.50 dolara ulaşarak oluşturduğu bu yeni ATH sonrası yatay bir görünüm sergiliyor.

Yükselen trend içerisinde hareketine devam ediyor olması, trend desteğinin test edilerek tekrardan yönünü yukarı çevirme ihtimalini de ortaya koyuyor. 4350 dolar seviyesindeki direncin kırılımı ile 4700 dolar seviyelerine kadar bu yükseliş trendini devam ettirebilir. Düşen trend desteğinin kırılımı halinde ise 4120 dolar seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sao Paulo Fan Token Satışa Çıkıyor: $SPFC Token Nasıl Satın Alınır?

NFT’ler: Neden 2021’de Popülerliği Arttı ve Kaderinde Daha Fazlası Var