içinde , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 25 Kasım 2021

Temel Analiz

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

55.600-58.500 aralığında yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam eden Bitcoin, 58.500 seviyelerindeki ara direncin kırılımı için çalışıyor. FED tutanaklarının açıklanması sonrası bir miktar geri çekilme yaşamış olsa da, geçtiğimiz günlerde bu açıklamaların Powell tarafından yapılmış olmasından dolayı fiyatlanması gerçekleşmişti diyebiliriz.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

4 saatlik grafiklerde EMA20 göstergesinin üzerine çıkmayı başaran BTC, 58.400 seviyelerindeki EMA50 göstergesini test etmeye çalışıyor. EMA50 seviyesine yakın bir noktada bulunan 58.500 ara direncinin de kırılması bu açıdan büyük önem taşıyor. 59.900-61.600 majör direnç bölgesinin test edilmesinin halinde düşen trend direnci ile de temaslar yaşanabilir. Düşen trend direncinin kırılımının onayının alınması için 63.000 dolar seviyelerinde bulunan direncin de kırılımı beklenebilir.

58.500 ara direncinden gerçekleşecek olası bir reddedilme halinde 55.600 seviyelerindeki destek tekrardan test edilebilir.

Ethereum (ETH)

İşlem ücretleri tartışmalarının devam ettiği son günlerde Ethereum, 4170 seviyelerindeki destek üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz son bir haftayı bu destek seviyesi çevresinde yatay olarak geçiren ETH, 50 günlük hareketli ortalamayı da destek olarak kullanmaya devam ediyor.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) grafiği

4170 desteği üzerinde tutunmaya devam ettiği sürece 4820 seviyelerindeki direncin test edilme olasılığı da artıyor. 4820 seviyelerindeki direncin kırılması halinde 5300 dolar seviyelerindeki direnci de test edebilir. 4170 desteğinin kırılması halinde ise temmuz ayından itibaren gelen yükselen trend desteğine kadar düşüş trendi oluşturabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

ons altın

Dolar – Altın İlişkisi

Troland

Troland Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?