içinde , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

Ethereum

24 Aralık 2021 tarihine ait lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum. 

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

46.800 desteği üzerinde akümülasyon süreci yaşadıktan sonra, 4 aralık tarihindeki sert düşüş ile oluşturduğu düşüş trendi içerisinde hareket eden Bitcoin, dün akşam saatlerinde gelen hacimli yükseliş sonrası bu trend içerisinden çıkmayı başardı. Daha önceki analizlerimizde de belirttiğimiz gibi, yeni bir yükseliş trendi oluşması açısından büyük önem taşıyan 51.080 direncine kadar süren bu hareket, bu direnç seviyesinde yön tayini gerçekleştirmek için mola vermiş gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

51.080 direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde, 55.180-58.150 bölgesindeki majöre direnç bölgesi test edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılımının gerçekleşmesi için ise, 59.700 ara direncinin kırılımı ile onay alınması gerekiyor.

51.080 direnci üzerinden gerçekleşebilecek olası bir geri dönüş halinde ise, düşen trendi direnci test edilerek, bu bölgedeki alıcıları da toplamak isteyebilir. Düşen trend içerisine bir geri dönüş gerçekleşmesi halinde ise, 46.800 desteğine kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir.

Ethereum (ETH)

Yeni bir güncelleme çalışması aşamasında olan Ethereum, Temmuz 2021’den itibaren gel yükselen trend desteğini son haftalarda bir çok kez ihlal etmesine karşın, dün gerçekleştirdiği sert yükseliş ile tekrardan bu trend içerisine geri döndü. 3910-3965 bölgesindeki majör direncin kırılımı ile gerçekleşen bu yükseliş sonrası, başarılı bir retest ile 4200 seviyelerindeki ara dirence doğru hareket etmekte.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

Bu ara direnç yeni bir yükseliş trendi oluşması açısından önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. 4200 ara direncinin kırılımı halinde, 4350 seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Olası bir düşüş hareketi halinde, yükselen trend desteği tekrardan ihlal edilir ise, 3910-3965 bölgesindeki majör bölge test edilerek tekrardan güç toplamaya çalışabilir. Ancak, bu bölgenin tekrardan kırılması halinde ise 3600 seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Teknik Analiz

Teknik Analizde En Çok Kullanılan Formasyonlar – 1

Elon Musk ve Jack Dorsey Web3 Tartışmalarına Katıldı