in , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

kripto

22 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC), TOTAL ve Ethereum (ETH) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’de 45.475 dolar seviyesinden alınan ikinci tepkiyle beraber ikili dip formasyonu da aktive olmuş oldu. 10 Kasım’dan itibaren süregelen düşen kanalın içinde hareketini sürdüren Bitcoin Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece, sonunda düşen kanalı kırmış gibi görünüyor. Önünde 50.600 dolar ve 51.900 dolar dirençleri bulunan Bitcoin, bu seviyelerin aşılmasıyla birlikte 55.000 dolar seviyesine doğru bir hareket gerçekleştirebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Bu akşam ABD Başkanı Biden’ın Omicron varyantıyla ilgili açıklama yapması da bekleniyor. Bu açıklamada olası bir kapanma mesajı gelmesi halinde bu durumun Bitcoin’e olumlu şekilde yansıması gerçekleşebilir.

Küresel tedarik zincirinin bozulması sebebiyle uzun süredir ticaret yollarında olumsuz etkisi bulunan Covid-19 sürdüğü sürece Bitcoin boğasında tam olarak bitişin söz konusu olmayacağını düşünmekteyim. Yeni varyantlarla birlikte para basımının devam etmesi, sıkı para politikasına geçilememesi, yükselen enflasyon gibi sebeplerle Bitcoin’e olan ilgi artarak devam edecektir.

Kriptopara Piyasasının Toplam Hacmi

10 Kasım’dan beri devam eden düşüşün Bitcoin’de getirdiği kırılım henüz total market grafiğine yansımamış gibi görünmekte. 2.96 trilyon dolar seviyesinden sonra başlayan düşüşle birlikte 2 trilyon dolar seviyesinde tutunan market şu dakikalarda 2.25 trilyon dolar seviyesine gelmiş bulunmakta.

TOTAL
TOTAL Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Yükselişin hızlanabilmesi için Bitcoin’de olduğu gibi düşen trendin kırılması beklenen toplam  marketi için kritik seviye olarak 2.3 trilyon dolar öne çıkıyor. Bu seviye üzerinde günlük kapanışı görmemiş halinde market güveni artacak ve yükseliş yukarı yönlü olarak devam edecektir.

Ethereum (ETH)

Bitcoin ATH seviyesinden önce %38’lik bir düşüş yaptıktan sonra şu an bu seviyenin %27’gerisinde bulunuyor. Ancak ETH,  ATH seviyesinden yalnızca %17’lik bir uzaklıkta bulunarak alt marketi sırtlamaya devam ediyor. EIP-1559 güncellemesiyle beraber toplamda 1.237.075 adet Ethereum’un yakılmasıyla 5 trilyon dolarlık miktar dolaşımdan çıkarıldı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Bunun da fiyata olumlu yansıdığı şu dakikalarda ETH düşen kanalından kurtulmaya çalışıyor. Kanal üst bant seviyesinde bulunan 4.000 dolar direncine takılan ETH için BTC ani bir hareket yapmazsa kırılım gelecek gibi görünüyor. 4.000 dolar seviyesinin ardından 4.275 ve 4.486 dolar seviyelerinde direnci bulunan ETH, bu seviyelerin aşılması halinde 5.000 dolar seviyelerinde yeni bir ATH seviyesi belirleyebilir. Yükselen diplerle beraber teknik açıdan oldukça güçlü görüntü veren ETH için önümüzdeki günlerde artış beklentisi oluşmaktadır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Battle Saga

TrustFi Battle Saga IDO’suna Nasıl Katılınır?

kriptopara Binance Coin

Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021