içinde , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 17 Kasım 2021

Bitcoin

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Hafta başından itibaren gerçekleştirdiği sert düşüşleri devam ettiren Bitcoin, 58.500 seviyelerine kadar geriledi. Bu seviyelerde ara bir destek oluşturduktan sonra 61.600-59.900 bölgesini tekrardan test ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 60.600 seviyelerinden fiyatlanırken, dolar endeksinde yaşanan küçük geri çekilmelerin bu yükseliş hareketinde etkili olduğunu söyleyebilirim. 96.000 seviyesinin üzerine çok hızlı bir şekilde çıkan (DXY) 2020 temmuz ayından itibaren ilk defa bu seviyelere ulaştı.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 17 Kasım 2021

Bitcoin’in 61.600 direncini kırması halinde düşen trend direncini de test etme olasılığı artıyor. Düşen trend direncinin kırılması halinde 63.400 seviyelerindeki ara direncin kırılımını gerçekleştirerek yeni bir yükseliş trendi için onay sürecini gerçekleştirmesi gerekiyor. 61.600 ve 63.000 seviyelerindeki dirençlerden reddedilmesi halinde 57.000 dolar seviyelerine kadar düşüş trendi devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Ekim ayından gelen yükseliş trendinin desteğini kırarak sert bir düşüş yaşayan Ethereum, 4180 dolar seviyelerindeki destekten gelen tepkiler ile bu düşüşüne ara vermiş görünüyor. Bu destek seviyesi üzerinden gelecek alımların devam etmesi halinde 4830 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. 4830 dolar direncinin kırılımı halinde tekrardan yükselen trend içerisine dahil olması halinde 5300 dolar seviyelerine kadar yükselerek yeni bir zirve gerçekleştirebilir.

Ethereum
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 17 Kasım 2021

4830 dolar direncinden reddedilmesi halinde tekrardan 4180 dolar desteğine kadar bir geri çekilme izleyebiliriz. 4180 dolar desteğinin kırılımı halinde ise Temmuz ayından itibaren başlayan majör yükselen trend desteği test edilebilir. Bu majör yükselen trend desteğinin piyasa geneli ve alt koinler açısından çok önemli bir noktada olduğunu düşünüyorum.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

CoinMarketCap

CoinMarketCap, Geçen Haftanın En Çok Görüntülenen 20 Metaverse Projesini Paylaştı

IOTA, Shimmer’ı Başlatacak