içinde , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

Temel Analiz

17 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

FED toplantısından çıkacak sonuçlara dair oluşan fiyat baskısından pozitif bir şekilde çıkmayı başaran Bitcoin, 49.000 dolar seviyelerinde düşen trend direncini test ettikten sonra geri çekilmeler yaşamaya başladı. Dün Rusya tarafından yapılan yasaklama açıklamaları sonrası başlayan bu geri çekilmeler, global çapta ülkelerin faiz artırımı haberleri ile pekişerek 47.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

49.00 dolar direncinin kırılması ile düşen trend içerisinden de çıkış gerçekleştirecek olan Bitcoin, sırası ile 53.800 ve 58.500 dirençlerini test edebilir. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde ise 41.250 desteğine kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz iki hafta boyunca yaşanan düşüşlerin etkisi ile 4030-4150 majör desteğinin altında bir fiyatlanma gerçekleştirerek, yükselen trend yapısını da bozan Ethereum, FED kararları sonrası gerçekleşen hacimli yükseliş ile bu trend desteğini tekrar test ederek geri dönüş gerçekleştirmeye çalıştı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

Ancak 4030 direncinden reddedilerek düşüşlere devam etmesi ile 3800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 3830 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, düşüşlerin devam etmesi halinde 3630 seviyelerindeki ara destek test edilebilir. Yukarı yönlü bir ivmenin kazanılması halinde ise 4030-4150 direnci tekrardan test edilebilir. Yeni bir zirve ihtimali için bu majör direnç bölgesinin aşılarak, yükselen trend tekrardan dahil olunması takip edilmesi gereken başlıca fiyat hareketlerinden biri olarak görülebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara

İngiltere Merkez Bankası, Bitcoin Konusunda Uyardı

KoinSaati

KoinSaati 4. Çeyrek İlerleme Raporu