içinde , , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum. 

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Yatay hareketlerine devam eden Bitcoin (BTC), FED tutanaklarının açıklanması ile bir miktar rahatlama görüntüsü çizmişti. Bu kısa süreç içerisinde tekrardan 30.000 dolar seviyelerini test etmesine rağmen, bu seviyelerde tutunamadı ve tekrardan 28.000 dolar seviyelerine geri dönüş gerçekleştirdi.

28.650 dolar seviyelerindeki ara destek üzerinde tutunma çalışmaları devam etmesine rağmen, Bitcoin (BTC) alım tepkilerinin azalması ile de göze çarpıyor. 28.650 dolar altında gerçekleşecek olan fiyatlanmalar halinde 26.750-27.370 dolar bölgesindeki desteği test edebilir.

Yukarı yönlü hacimli bir hareketin gerçekleşmesi halinde ise 30.740 direncini kırarak 31.900-33.650 bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturmak isteyebilir. 26.750-27.370 bölgesinin kaybedilmesi halinde ise 22.400-23.800 bölgesine kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Ethereum (ETH)

2000 dolar altındaki fiyatlanması ile sert bir düşüş yaşayan Ethereum (ETH), bir önceki analizimde belirtmiş olduğum 1705-1840 dolar bölgesindeki majör dirençten alım tepkileri ile karşılaştı. Bu alım tepkilerinin beklendiği kadar sert olmaması ile birlikte, bu bölge üzerinde akümülasyon süreci geçirdikten sonra da hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştirmek isteyebilir.

Alım tepkilerinin devam etmesi halinde karşılaşacağı ilk engel olarak 1900 dolar ara direnci görünüyor. 1900 dolar ara direncinin kırılması ile 2150 dolar seviyelerindeki direnci test ederek tekrardan 2000 dolar üzerinde fiyatlanabilir. 1705-1840 dolar bölgesinin aşağı yönlü kırılması halinde ise 1550 dolar desteğine kadar düşüşlerini sürdürebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Terra 2.0 ve LUNA Airdrop 28 Mayıs’a Ertelendi!

Trust Wallet: Gönderilen Coin veya Token Cüzdanıma Ulaşmadı