içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Pozitif Başladı I Güncel Fiyat Analizleri

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Sıkıntılı geçen bir haftanın son saatlerinde pozitif hareketler gerçekleştiren Bitcoin (BTC), yukarı yönlü hareketlerini devam ettirme çabası içerisinde.

Geçtiğimiz haftayı %22 üzerinde bir düşüş ile kapatarak 20,567 dolar seviyelerinden kapanış gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 20,700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

17,600 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra bu seviye üzerinde bulunan destekten güçlü bir geri dönüş gerçekleştiren Bitcoin (BTC), dün %8 üzerinde bir artış gerçekleştirerek düşlerine bir miktar olsun ara verdi. Bu yükseliş hareketi ile daha önceki analizimde bahsetmiş olduğum 19,190-19,730 dolar bölgesinin de sağlıklı bir şekilde kırmış görünüyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) I Güncel Fiyat Analizi

Yükselişlerin devam etmesi halinde 21,355 dolar seviyelerinde ara direnç ile karşılaşabilir. Bu ara direnç seviyesinin kırılması ile yeni bir yükseliş trendi başlatmak isteyebilir. Ancak bu süreç için tekrardan 17,600 seviyelerini test edip güç toplamak da isteyebilir. Bu olasılık içim 19,190-19,730 dolar bölgesindeki hareketler takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz haftayı %21 gibi bir düşüşle kapatan Ethereum (ETH), çok uzun bir süre sonra tekrardan üç haneli fiyatlara geldi. En son 13 Ocak 2021 tarihinde bu seviyeleri test ederken, dün akşam saatlerinde gerçekleşen alımlar ile tekrardan 1000 dolar üzerine çıkabildi.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) I Güncel Fiyat Analizi

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1120 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Yükselişlerin devam etmesi halinde Ethereum (ETH) için karşılaşabileceği ilk olası direnç seviyesi olarak 1350 dolar seviyeleri görünüyor. Olası bir geri çekilme halinde ise 1040 dolar desteği takip edilebilir. Bu desteğin kırılması halinde tekrardan 920 dolar seviyelerini test edebilir.

Partneri olduğumuz Bybit borsasına üye olmak ve avantajlardan yararlanmak için bu bağlantıya tıklayınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Stablecoin'ler

Fiat Rezerv Destekli Stablecoin’lerin Önemi

Celsius için Önerilen Kurtarma Planı