içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Pozitif Başladı I Güncel Fiyat Analizi

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz haftayı da %2.70 civarında bir kayıp ile kapatan Bitcoin (BTC) 9 haftalık düşüş serisini devam ettirdi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 30,680 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük bazda %4 üzerinde bir kazanç elde etmiş görünüyor.

Daha önceki analizlerimde de belirtmiş olduğum gibi Bitcoin (BTC) 30.740 dolar seviyelerindeki direnci test ederken, bu seviyenin son iki haftalık süreçte altıncı defa test edilmesini izliyoruz. 30,740 dolar seviyelerindeki bu direncin kırılması halinde 31,900-33,650 dolar bölgesine girmek isteyebilir.

Para piyasaları geneline göre bakacak olursak, bugün yaşanan yükselişlerin, ABD tarafındaki resesyon endişelerinin piyasalar üzerinde büyük bir oranda fiyatlanmış olabileceği görüşü hâkim duruyor. Profesyonel ekonomistler tarafından gelen bu tür açıklamalar ve yorumlar ile piyasalar genelinde bir rahatlama izleyebiliriz.

Ayrıca Nasdaq (NDX) ve S&P500 (SPX) endekslerinin de geçtiğimiz haftayı, son zamanlara oranla daha güçlü bir şekilde ve pozitif kapatmış olması da bugün izlediğimiz yükselişlere ek olarak bahsedilebilecek etkenlerden.

30,740 direncinden reddedilmesi halinde 28,650 dolar seviyelerindeki desteğe kadar tekrardan bir geri çekilme hareketi izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin altında ise 26,750-27,370 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında başladığımız bu pozitif gün içerisinde Ethereum (ETH) da yukarı yönlü hareketler gerçekleştiriyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1905 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 1900 dolar ara direncinin de kırılmış olduğunu ancak retest aşamasında hareket ettiğini görüyoruz.

Başarılı bir kırılım ve retest gerçekleştirmesi halde tekrardan 2000 dolar seviyelerine ve 2150 dolar seviyelerindeki dirence yolculuk edebilir. Aynı zamanda 4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesinin de üzerinde olduğumuz için pozitif bakış açısını devam ettirebilir.

Olası bir geri çekilme halinde 1900 dolar ve EMA50 altında gerçekleşecek fiyatlanmalar ise 1705-1840 dolar bölgesini tekrardan test ederek yeni alıcıların gelmesini isteyebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

STEPN Çin’de Neden Yasaklanıyor?

Bitcoin

Lark Davis: Bitcoin (BTC) 38.000 Dolara Ulaşabilir!