içinde ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Pozitif Başladı I 22.03.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Uzun süredir yön tayini konusunda bir karar veremeyen Bitcoin (BTC) yeni haftaya pozitif bir giriş yaparak tekrardan 41.900 dolar direnci üzerine çıkmayı başardı.

Gün açılışı ile birlikte sert bir yükseliş hareketi gerçekleştirirken, 43.360 dolar seviyelerine kadar yükselse de bu seviyelerden gelen satışların etkisi ile geri çekilmeler gözlemlendi. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen FED toplantısı sonrasında faiz artırımı ile ilgili kararların açıklanması sonrası beklenen, piyasa genelindeki belirsizlik havasının dağılmasının da bunda etkisi olduğu düşünülüyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi I 22.03.2022

Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 44.000-45.100 dolar bölgesinde bulunan majör direnç tekrardan test edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin de üzerinde bir fiyatlanma gerçekleşmesi ve başarılı bir şekilde tutunması halinde ise 49.200 dolar seviyelerine kadar yükseliş trendini devam ettirebilir.

Olası geri çekilmeler halinde 41.900 dolar seviyesini destek olarak kullanmak ve bir back test yapmak isteyebilir. 41.900 dolar seviyesinin üzerinde tutunmakta başarısız olması ve bu seviyenin altında bir fiyatlanma gerçekleşmesi halinde ise 40.400-40.700 bölgesi test edilebilir.

Ethereum (ETH)

2320-2990 dolar bölgesinde uzun süredir yatay bir şekilde hareket eden Ethereum (ETH), son bir haftadır gerçekleştirdiği yukarı yönlü hareketler ile tekrardan 2990 dolar direncine ulaştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 3010 dolar seviyelerinden fiyatlanırken uzun bir süre sonra bu seviyelere ulaşması olası bir altcoin rallisini de tetikleyebilir.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 22.03.2022

2990 dolar direncinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde 3170 dolar seviyelerindeki ara direnci test etme olasılığı bulunan Ethereum (ETH), bu direnç seviyesini de kırması halinde 3410-3500 dolar seviyelerine kadar yükseliş trendini sürdürebilir. Olası bir geri çekime halinde ise 2500-2745 dolar bölgesindeki majör destek test edilmek istenebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

RippleNet, SWIFT’e Alternatif Olabilir mi?

Ariva (ARV) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: Ariva (ARV) Nedir?