içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Nasıl Başladı? I Güncel Fiyat Analizi

Geçtiğimiz haftayı pozitif bir şekilde tamamlayan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için hazırladığım analizleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz haftayı pozitif bir görüntü ile geçiren Bitcoin (BTC), yeni haftaya da yukarı yönlü hareketler ile başladı. Geçtiğimiz hafta 19,624 dolar seviyesine kadar düşmüş olsa da toparlanması hızlı olmuş ve 21,880 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra yaşadığı geri çekilmeler ile %2.26’lık bir kazançla kapanış yaptı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 21,470 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), 21,723 dolar üzerinde bir kapanış gerçekleştiremeyerek bir miktar satış tepkisi ile karşılaşmıştı. Bu seviyenin geçilmesi, yeni bir yüksek tepe oluşumu ve yükseliş trendinin devamı açısından büyük önem taşıyor. 21,723 dolar seviyesi üzerinde gerçekleşecek bir kapanış halinde 23,448 dolar seviyelerindeki dirence kadar takip edilebilir.

Ancak 22,000-22,395 bölgesinde bulunan majör direncin de yükselişlerin devam etmesi adına hızlı bir şekilde geçilmesi de büyük önem taşıyor. Bu majör direnç bölgesinden reddedilmesi halinde, 20,230 dolar desteğine kadar geri çekilmeler izleyebiliriz.

Ethereum (ETH)

920 dolar seviyelerinden başladığı yükseliş trendini sürdüren Ethereum (ETH), 1161 dolar seviyesi üzerinde tutunma çabası içerisinde görünüyor. Bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece, 1352 dolar direncine kadar bu yükseliş trendini devam ettirebilir. Yükseliş trendini uzun soluklu bir şekilde devam ettirmesi Ethereum (ETH) için 1705-1840 dolar bölgesindeki majör direnci tekrardan ziyaret etmesini sağlayabilir.

Yükselen trend desteğinin kırılması halinde ise 1161 dolar desteğini test edebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 1043 ve 920 dolar destekleri sırası ile takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ripple (XRP), Kanada’da İlk Ofisini Açtı! 50 Mühendis İşe Almayı Planlıyor!

Blockchain Köprüsü Nedir ve DeFi için Neden Önemlidir?