içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizleri I 23.05.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz haftayı yatay ve hacimsiz hareketler ile geçiren Bitcoin (BTC), %3.30 civarında bir kayıp ve 30,293 dolar seviyelerinden kapanış gerçekleştirdi. Son 7 haftadır düzenli bir düşüş ivmesi yakalarken, 28,500 dolar üzerinde kalıcı olmayı da başardı.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi I 23.05.2022

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 30,400 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 30,750 dolar seviyelerindeki ara direnci test etmek istiyor. Bu ara direnç seviyesinin kırılması halinde 31,900-33,650 dolar bölgesine kadar yükseliş hareketleri izleyebiliriz.

30,750 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 28,650 dolar desteğine kadar tekrardan geri çekilmeler izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin de kırılması halinde ise 26,750-27,370 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor. Yaklaşan FED toplantısının da yatırımcılar üzerinde kurduğu satış baskısı da göz ardı edilmemeli.

Ethereum (ETH)

1705-1840 bölgesindeki majör destekten gelen alım tepkileri ile toparlanma sürecine giren Ethereum (ETH), son zamanların en hacimsiz dönemlerinden birini yaşıyor olabilir. Ancak bu hacimsiz ve yatay hareketlere rağmen sert düşüşler ile karşılaşmaması ve öncü altcoin olmasından dolayı piyasa genelinde pozitif bir etki yaratma olasılığı da yüksek görünüyor.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizi I 23.05.2022

4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesinin de üzerine çıkmış olması 2150 dolar direncine kadar yükselişlerin devam edebileceğine dair sinyaller veriyor. 2150 dolar direncinin kırılması halinde ise 2500-2745 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir.

EMA50 altına olası bir geri dönüş yaşanması halinde ise 1900 dolar seviyelerinde oluşan ara desteğe kadar geri çekilmeler izleyebiliriz. 1900 dolar desteğinin altında ise 1705-1840 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

BTC

Dave the Wave’nin Bitcoin Fiyat Tahmini!

NEAR Protocol (NEAR) Rallisi Gelebilir mi? | NEAR Son Gelişmeler