in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizleri I 13.06.2022

Bitcoin

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Uzun süredir yaşamadığı bir düşüş ile yeni haftaya giriş yapan Bitcoin (BTC), Celsius gelişmesinin etkisi ile %10 civarında bir düşüş yaşayarak Aralık 2020’den bugüne kadarki en düşük seviyesine ulaştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 24,000 dolar seviyelerinde fiyatlanırken, 22,400-23,800 dolar bölgesindeki destekten güç toplamaya çalışıyor.

26,750-27,370 dolar bölgesindeki desteğin sert bir şekilde kırılması ve bunun üzerine gelen olumsuz haberler ile düşüşleri derinleşen Bitcoin (BTC), kripto paralar piyasasında da büyük bir yıkıma sebep oldu.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi I 13.06.2022

Teknik açıdan, 22,400-23,800 bölgesinden gelecek güçlü alım tepkileri halinde 25,700 dolar ara direncini test edebilir. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise 26,750-27,370 dolar bölgesinin artık direnç olarak çalışabileceğini de eklemek gerekir. 23,800 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 19,450 dolar seviyelerine kadar düşüşleri devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Celsius tarafında yaşanan gelişmelerden direkt olarak etkilenen Ethereum (ETH), 2021 Ocak ayından itibaren ilk defa 1200 dolarlı seviyelere geriledi. Günlük kayıpları %13’ü aşan Ethereum (ETH) için teknik açıdan bir inceleme yapmak gerekir ise 1550 dolar desteğinin kırılması ile düşüşleri derinleşti.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizi I 13.06.2022

Olumsuz haberlerin de ardı sıra gelmesi ile 1350 dolar ara desteğini de kıran Ethereum (ETH) bu yazının hazırlandığı saatlerde 1240 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Olası bir yükseliş hareketi 1350 dolar kırılımının retest’i olarak kalabilir. Bu seviyenin kırılması halinde ise 1550 dola seviyelerine kadar tepki alımlarını izleyebiliriz. Düşüşlerin devam etmesi halinde karşılaşabileceği ilk destek seviyesi 1040 dolar seviyelerinde görünüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Binance, CZ

Binance CEO’su CZ: SEC, BNB Hakkında Sorular Sordu

CeekVR (CEEK), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizleri I 13.06.2022