in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizleri I 02.06.2022

Ethereum

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Mayıs ayı boyunca yatay hareketler ile seyreden Bitcoin (BTC), 32,300 dolar seviyelerine hızlı bir yükseliş gerçekleştirdikten sonra tekrardan bu taya hareketleri izlediğimiz kanal içerisine dönüş gerçekleştirdi.

Bu yazının hazırladığı saatlerde 29,950 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, FED yerel yetkililerinin yaptıkları konuşmalar sonrasında sert düşüşler yaşadı. Bitcoin (BTC)’in 30,740 dolar seviyesinin altına kadar sarkması, düşüşlerin ya da tekrardan yatay ve hacimsiz görüntünün oluşma olasılığını da akıllara getiriyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi I 02.06.2022

Piyasa genlinde bu düşüşler sonrasında negatif hava tekrardan hâkim olurken, olası bir yükseliş hareketi halinde 31,900-33,650 dolar bölgesindeki majör direnç kırılımı büyük önem taşıyor. Avrupa Merkez Bankasının da faiz artırım dönemine yaklaşıyor olmamız, EUR/USD paritesindeki korelasyon ile birlikte düşünüldüğünde yeni bir yükseliş trendi ihtimali oluşturuyor.

Düşüşlerin devam etmesi ve 30,740 dolar altında kalınması halinde Bitcoin (BTC) ise 28,650 dolar seviyelerinde destek ile karşılaşabilir.

Ethereum (ETH)

1705-1840 dolar bölgesindeki majör destekten topladığı alıcılar ile tekrardan yönünü yukarı çeviren Ethereum (ETH), 1900 dolar ara direncini kırmasına rağmen, üzerinde tutunmakta başarısız oldu.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizi I 02.06.2022

Bu destek bölgesi içerisinde akümüle olmaya çalışırken, 1900 dolar direncinin kırılımına dair onay alması halinde 2150 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendi oluşturabilir. 1705 dolar desteği altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise Ethereum (ETH) 1550 dolar desteğine kadar düşüşleri devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Solana (SOL) Ağı Neden Kesintiye Uğradı?

2022’de Takip Edilmesi Gereken 5 Layer-2 (L2) Kripto Projesi | Bölüm 1