in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatlarında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini kaleme alacağız.

Bitcoin, çarşamba günü üst üste üçüncü seansta trend çizgisindeki desteği test etti. Ancak, BTC Gün içindeki kaybına rağmen trend çizgisinin üzerine çıktı. BTC ayrıca sabitlenmeden önce 25.506 dolar destek seviyesinde alıcı iştahını test etti.

Ancak BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’nın altında kalarak düşüş sinyalleri gönderiyor. Trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek seviyesinin altına inilmesi, ayılara 25.000 doların altına bir göz atma fırsatı verecektir. Bununla birlikte, BTC’nin 26.000 dolara geri dönmesi 26.755 dolar direnç seviyesini görünür hale getirecektir.

BTC, Ripple ve Coinbase’e karşı devam eden SEC davalarından olumlu güncellemelere ihtiyaç duyacaktır. BTC spot ETF ile ilgili haberler ve SEC faaliyetlerinin de dikkate alınması gerekiyor.

35,09’luk 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 25.000 doların altına dönmek için alana sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum Analizi

Günlük grafik ETH’nin 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde olduğunu gösteriyor. 1.650 dolara dönüş, boğaların 50 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, 1.626 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.600 doların altını devreye sokacaktır. Bir kripto olayının satışları körüklemesini engellemek için ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinden uzak durması gerekir.

Devam eden SEC, Ripple ve Coinbase davalarından SEC faaliyetlerinin ve güncellemelerinin etkilenmeye devam etmesini bekliyoruz. SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce ETH’yi SEC menkul kıymetler sepetine attı. O zamandan beri ETH, SEC faaliyetlerine karşı artan bir hassasiyet gösteriyor. Bir kripto spot ETF’nin piyasaya sürülmesindeki gecikme ters rüzgar olmaya devam ediyor.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 36,89 ETH’nin aşırı satım bölgesine ulaşmadan önce 1.600 doların altını tekrar ziyaret etmesi için yer olduğunu gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?