in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatında Son Durum Ne?

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyelerini kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), Cuma günü üst üste beşinci seansta alıcı iştahını ölçmek için trend çizgisini yeniden test etti.

Dalgalı bir seansta, BTC ayrıca 26.500 dolarlık direnci yeniden test etti. Ancak BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri göndermeye devam ediyor. Düşüş eğilimi BTC’yi 26.755 dolar direnç seviyesinin altında bıraktı. SEC faaliyeti ve BTC spot ETF piyasasına yönelik ilerleme eksikliği engel olmaya devam ediyor.

BTC trend çizgisinin altında bir kırılmayı önlerse, 26.755 dolar direnç seviyesine bir kez daha koşu sağlayabilir. Bununla birlikte, Ripple ve Coinbase’e karşı devam eden SEC davalarından gelen güncellemeler, bir BTC kopuşunu desteklemek için uygun olabilir.

50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA boyunca düşüş eğilimi göstermesi, trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek seviyesinin altına inileceğinin sinyalini verecektir.

38,91’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 25.506 dolar destek seviyesini test edebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde seyrediyor ve direnç 1.650 dolar ile yukarı yönü kapatıyor. 1.650 dolar ve çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 1.664 doları aşan bir hareket, boğalara 50 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesinde bir koşu sağlayacaktır. Ancak ETH’nin 1.700 dolara dönüşü desteklemek için kripto haber akışına ihtiyacı olacak.

1.650 dolardan çıkılamaması durumunda 1.626 dolar destek seviyesi ve 1.600 doların altı oyunda kalmaya devam edecektir.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 38,68 ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına dönebileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Layer-1

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?